Ako to vyzerá v zámockom hoteli a čo si môžete dopriať?

Každý z nás určite navštívil veľké množstvo rôzne kvalitných hotelov, málokto ale prespal v niečom tak unikátnom, ako je zámocký hotel vybudovaný v priestoroch, ktorého základy boli položené stovky rokov pred nami. Prespať medzi múrmi zámku z 13. storočia, túlať sa po starom anglickom parku a večer si užívať wellness pod historickými klenbami. To sú zážitky, ktoré si môžete odviesť z pobytu na zámku Chateau Herálec. Poďme si ho pozrieť z blízka!

 

Izby so zážitkom

Okrem toho, že sú izby úžasne priestranné a elegantne vybavené všetkým potrebným, pracuje sa tu s krásnym galerijným konceptom, ktorý dáva každej izbe vlastnú kreatívnu ideu. Oblastná galéria Vysočina totiž zámku zapožičala obrazy starých českých majstrov, ktorých kópie zdobia a dotvárajú jednotlivé izby. Všetky originály potom nájdete v spoločných priestoroch. Jednotlivé izby majú preto unikátny vzhľad, ale aj unikátne umiestnenie. Prespať môžete napríklad v apartmáne bývalých majiteľov alebo v izbách vybudovaných v bývalom prejazde, takže ich zdobia historické klenby. Však aj na izbách pracoval významný bratislavský ateliér, v ktorého tíme boli dokonca divadelní scénografi.

 

Svetová sláva Chateau Herálec

Je skvelé, že ak sa rozhodnete využiť ubytovanie na zámku, nemusíte ísť ani príliš ďaleko, aby ste si užili luxusný zámocký hotel v mnohom prevyšujúci aj väčšinu podobných zariadení v zahraničí. O hoteli Chateau Herálec písal dokonca nesmierne prestížny magazín NationalGeographicTraveller, ďalej sa ako jediný z celého Česka dostal do výberu CNN Travel medzi pätnásť najlepších zámockých hotelov sveta a tiež podľa hodnotiaceho webu TripAdvisor patrí do desiatky najlepších hotelov na zámku.

 

Ubytovaním to nekončí

Samotný hotel je umiestnený v úžasnej krajine Vysočiny, takže okolie priamo nabáda k dlhým prechádzkam, výletom na bicykli alebo s nordicwalking palicami. Na zámku majú pripravenú aj skvelú „Knihu zážitkov“, v ktorej môžete vyberať z nepreberného množstva zaujímavých aktivít, ako je jazda v zámockom kabriolete, let balónom, kúpanie v lome alebo napríklad návšteva pamiatok UNESCO.

Pokojne ale môžete zostať celý deň v areáli a len odpočívať vo Wellness & Spa, ktoré ako prvé v Česku vzniklo pod hlavičkou luxusnej kozmetiky L’Occitane, alebo si užívať kuchyňu plnú lokálnych surovín. Milovníci prírody si dobroty nechávajú zabaliť do piknikového koša a vyrážajú do zámockého anglického parku z 18. storočia, aby si užili chvíľku pokoja. Pokiaľ sa budete chcieť prejsť ďalej, miestny priateľský personál vám rád vysvetlí všetky ponúkané turistické trasy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *