3 miesta na východnom Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Východné Slovensko patrí medzi najkrajšie regióny krajiny. Mohutné Vysoké Tatry, pamiatky svetového dedičstva a očarujúce staré kráľovské mestá robia z tohto regiónu dokonalú stredoeurópsku destináciu. Poďme spolu preskúmať TOP 3 miesta na východnom Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť!

 

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry sú úchvatným pohorím, kde si môžete užiť túry po impozantných chodníkoch. Vysoké Tatry sú najmenším alpským pohorím na svete, hoci sa považujú aj za súčasť väčšieho pohoria Karpát. Klenotom Vysokých Tatier je Kriváň (2 495 m), ktorého povestný zakrivený profil je významným symbolom slovenského umenia a kultúry.

Najvyššie vrchy Slovenska sa nachádzajú vo Vysokých Tatrách a mnohé z nich sú pozdĺž poľských hraníc. Obľúbený vrch Rysy, ktorý sa rozprestiera na hraniciach Slovenska a Poľska, je najvyšším vrchom Poľska, hoci je len siedmym najvyšším vrchom na Slovensku.

Okrem svetoznámych lyžiarskych stredísk sa región Vysokých Tatier môže pochváliť viac ako 600 km značených turistických chodníkov. Turisti si môžu  vychutnať 72 km dlhý chodník Tatranská Magistrála, ktorý spája východné okraje Vysokých Tatier s najzápadnejšími bodmi regiónu.

 

Dolná Strehová

Počuli ste už o Dolnej Strehovej? V tejto malebnej dedinke sa nachádza termálne kúpalisko, ktoré vzniklo už v roku 1959 a nájdete v ňom päť bazénov, dva z nich sú určené pre našich najmenších. V blízkosti areálu s bazénmi sa nachádzajú chaty Dolná Strehová, ktoré poskytujú nocľah za bezkonkurenčnú cenu. Ubytovanie je možné aj v autocampingu. Nudiť sa tu určite nebudete. Okrem termálneho kúpaliska je tu možnosť zahrať si kolektívne športy ako futbal, nohejbal či volejbal a môžete si tiež zajazdiť na koňoch.

Ak hľadáte komfortné ubytovanie v Dolnej Strehovej, navštívte 3* Hotel Aquatermal, umiestnený priamo v areáli kúpaliska.

 

Spišský hrad

Spišský hrad je  jedným z najväčších hradných komplexov v Európe a predstavuje rozprávkovú destináciu, ktorú určite musíte vidieť. Nachádza sa na kopci s výhľadom na mesto Spišské Podhradie a ponúka skvelé možnosti turistiky. Okrem toho je v zozname svetového dedičstva UNESCO.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *