Ako sa zbaviť nadbytočného tuku na bruchu?

Trápi vás nadybtočný tuk v oblasti brucha? Nemusíte si zúfať. Pripravili sme si totiž pre vás niekoľko zdravých tipov, ktoré vám pomôžu nadbytočný tuk zhodiť. O aké tipy teda ide?

 

Izoláciou brušných svalov si zaručene nepomôžete

Ak sa pokúsite zhodiť tuk len z brušných svalov, nebudete úspešná. Mali by ste sa zamerať na celé telo a zdravé stravovanie, ktoré vám na ceste za vysnívanou postavou pomôže.

 

Nedržte hladovky

Hoci mnoho portálov a magazínov tvrdí opak, hladovky sú naozaj tabu. Ak budete jesť málo, spomalí sa aj váš metabolizmus. Jesť by ste preto mali trikrát denne. Vo všeobecnosti by žena mala prijať denne aspoň 1500 kalórii. Samozrejme, príjem kalórii sa môže líšiť od váhy, výšky a toho, koľko energie zo seba za deň vydáte.

 

Nestresujte sa chudnutím

Nerobte si z chudnutia jediný zmysel vášho života. Pretože podobným spôsobom dosiahnete tak akurát pravý opak. Cvičenie aj stravovanie sú dôležité, ale zamerajte sa aj na iné veci. Zájdite von s priateľmi, prečítajte si knihu, relaxujte. Naučte sa venovať sami sebe a z času na čas sa odmeňte aj nejakou tou dobrotou. Ak sa totiž budete príliš sústrediť na chudnutie, budete v strese. No a ako je známe stres produkuje kortizol, hormón, ktorý spôsobuje ukladanie tuku v oblasti brucha.

 

Detoxy ani pôsty vám nepomôžu

Jasné, môžete držať diéty, piť ovocné a zeleninové štavy. Podobný spôsob sa ale odporúča maximálne na začiatku vašej novej cesty. Určite nie je dobrou voľbou na dlhodobé chudnutie.

 

Čo jesť?

Do jedálnička zaraďte hlavne bielkoviny ako napríklad ryby, kuracie mäso a vajcia. Bielkoviny sú totiž základom a pomáhajú svalom rásť. Čím viac svalov budete mať, tým rýchlejšie budete spaľovať tuk. Samozrejme zabúdať by ste nemali ani na zeleninu a ovocie.

 

Športujte

Venujte sa kardio cvičeniam, ako je napríklad beh, bicyklovanie, rýchlochôdza a kombinujte ich s ďalšími aktivitami ako kruhové tréningy, tabata alebo joga. Hoďte sa teda do športového oblečenia, natiahnite na seba legíny na cvičenie a tenisky na behanie a pusťte sa do športu ešte dnes.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *