Činkové sety splnia vaše fitness ciele

Chceli by ste schudnúť, alebo si naopak vyformovať postavu a nabrať svalovú hmotu? Silový tréning je efektívnym riešením v oboch prípadoch, navyše má aj mnoho zdravotných benefitov. Splňte si svoje ciele a kúpte si činkové sety, s ktorými sa výsledky pri pravidelných tréningoch určite dostavia.

Všestranné vybavenie domácej posilňovne

Zariaďujete si domáce fitko? Zvlášť ak máte obmedzené priestorové alebo finančné možnosti, oplatí sa vám poobzerať po takom vybavení domácej posilňovne, ktoré je čo najuniverzálnejšie. Činkové sety patria k najpopulárnejším možnostiam, po ktorých siaha drvivá väčšina ľudí. Precvičíte s nimi spodnú časť tela, ale dajú zabrať aj vašim bicepsom a tricepsom. Navyše, využívať ich môžu nielen muži, nemusia sa ich báť ani ženy.

Vďaka tomu, že si na hriadeľ alebo tyč môžete vyskladať takú záťaž, akú potrebujete, sú činkové sety naozaj šikovným riešením do domácností. Nepotrebujete veľa vybavenia, aby ste si dopriali kvalitný a plnohodnotný tréning. Závažia a tyče sú skladné, nezaberú veľa miesta a pre lepšie usporiadanie si k nim môžete časom dokúpiť stojan na závažia alebo lavičku a ďalej tak rozširovať svoju posilňovňu.

Výhody činkových setov

Činkové sety, ktoré máte doma, vám ušetria kopu času, ktorú by ste inak strávili cestou do fitness centra a naspäť, a navyše vám umožnia venovať sa tréningu kedykoľvek dostanete chuť v pohodlí domova. Ušetríte aj na permanentkách, takže investícia sa vám rýchlo vráti.

Cenová dostupnosť činkových setov je takisto jedným z faktorov, ktoré zavážia pri rozhodovaní. Okrem toho, vždy si môžete dokúpiť viac závaží alebo tyčí podľa potrieb a len rozšíriť svoju domácu zbierku o ďalšie vybavenie bez nutnosti zbavovať sa toho starého. Stačí si len správne vybrať. Oproti jednoručným činkám s pevnou hmotnosťou sú teda omnoho variabilnejšie.

Ako si vybrať činkový set?

Činkových setov existuje na trhu naozaj mnoho, preto najmä začiatočníci zvyknú tápať, ako sa rozhodnúť pre ten správny. Rozhodovanie vám uľahčí nielen váš rozpočet, ale aj ciele, ktoré chcete tréningami dosiahnuť. Takisto odolnosť a použitý materiál sú dôležitými faktormi, pokiaľ teda hľadáte čo najkvalitnejšie možnosti s dlhou životnosťou. Nikto z nás predsa nechce každú chvíľu kupovať nové vybavenie.

Ak už doma máte nejaké závažia alebo hriadele a tyče, je dobré poobzerať sa po takom činkovom sete, ktorý má rovnaký priemer ako to, čo už máte. Olypijské závažia a tyče majú priemer väčší ako klasické, preto si vždy treba dať pozor na rozmery. Čo sa týka hmotnosti činiek, vyberajte si podľa toho, aké máte skúsenosti s posilňovaním. Nezabúdajte však na to, že sa budete zlepšovať, takže nie je na škodu mať k dispozícii aj väčšie váhy, ktoré sú momentálne nad vaše možnosti, no časom a pravidelným tréningom sa k nim určite  prepracujete.

Práve preto sa odporúča zabezpečiť si sadu činiek a závaží, ktoré sa zvyšujú menšími skokmi, nie príliš veľkými. Vo výbave by vám nemali chýbať ľahké činky (do 10 kg na činku) a tiež tie tažké (okolo 20 až 40 kg na činku).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *