Prečo by ste mali začať s pestovaním vlastnej zeleniny?

Ceny zeleniny a ovocia neustále rastú. Nehovoriac o tom, že človek vlastne ani netuší, ako boli vypestované. Aj preto nastal čas, aby ste pouvažovali o tom, že si založíte vlastnú záhradu a začnete si pestovať zeleninu aj ovocie.

 

Svojpomocne vypestovaná zelenina chutí najlepšie

Na ničom si nepochutnáte viac ako na zelenine a bylinkách z vlastnej záhradky. Jej chuť oproti zelenine zo supermarketu je skutočne famózna.

 

Zelenina zo záhradky je bezpečnejšia

Nemusíte sa obávať kontaminácie či chemikálii, ktorými podporujú rast zeleniny mnohé farmy. Naopak, do zeleniny z vašej záhradky sa môžete zahryznúť s chuťou a cítiť sa pri tom bezpečne.

 

Budete zdravší

Práca na záhradke je plnohodnotná fyzická aktivita, pri ktorej si nielenže psychicky oddýchnete, no spálite taktiež hneď niekoľko kalórii. To, samozrejme, nie je všetko. Na vašej pohode sa podpíše aj to, že vami vypestovaná zelenina bude bohatá na živiny a kvalitná.

 

Zelenina zo záhradky je bohatá na živiny

Podľa štúdii je organicky vypestované jedlo bohatšie na vitamíny aj minerály než zelenina, ktorú bola vypestovaná pomocou pesticídov.

 

Budete na seba hrdá

Spolu so starostlivosť o rastlinky prichádza aj hrdosť. Vďaka vám, vášmu času a rukám rastlinky rastú a prekvitajú. Sú plné života. No a samozrejme, budete sa z nich tešiť nielen vy, ale aj celá vaša rodina, ktorá bude konzumovať skutočne iba to, čo nijako neohrozí jej zdravie. A to je dobrý pocit, no nie?

 

Ušetríte

Ušetríte nielen peniaze, ktoré by ste za zeleninu platili v supermarkete, no taktiež energiu. Energiu, ktorú by farmy spotreboval pri pestovaní.

 

Môžete si dopriať výdatný oddych

Po práci v záhradke si môžete dopriať relax, vytiahnuť gril, drevené brikety, podpaľač a uhlie a pustiť sa do grilovania. Brikety sa rýchlo rozpália a mäso a zelenina z vašej záhradky budú hotové do niekoľkých minút.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *