Fitness je IN – začnite s ním čo najvýhodnejšie!

Chcete sa konečne dostať do formy, no neviete, ako začať? Ideálnym riešením je fitness! V tomto článku vám poradíme, aké pomôcky budete na začiatok potrebovať a ako ich výhodne zohnať.

Fitness spočíva v na prvý pohľad jednoduchých cvikoch, ktoré však dokonale precvičia celé telo. Je vhodný pre každého, kto chce schudnúť, nabrať svaly, no najmä dodať celému telu tú správnu formu. Výhodou fitnessu je skutočnosť, že väčšinu cvikov viete vykonávať aj doma, nemusíte si tak platiť fitness centrum. Stačí si vyhradiť nejaký čas, ktorý budete niekoľkým cvikom každý deň, prípadne každý druhý deň, venovať. Na internete nájdete mnoho návodov na rôzne cviky, stačí si vybrať tie, ktoré sa vám budú zdať najlepšie. Cvičiť môžete s vlastnou váhou, oplatí sa však kúpiť dve základné pomôcky, ktoré vaše cvičenie zjednodušia a povýšia cviky na novú úroveň.

Činky na posilňovanie

Určite sa oplatí mať doma aspoň jednu sadu činiek. Zozačiatku začnite s menšími činkami, až keď sa vám daná hmotnosť bude zdať primalá, prejdite na väčšie činky na posilňovanie. Činky sú lacné a pomôžu vám pomerne rýchlo nabrať silu a budovať svalovú hmotu, ktorá sa pri cvikoch s vlastnou váhou naberá o niečo ťažšie. Voliť môžete tzv. jednoručky alebo jednu činku s dlhou tyčou.

Lopta na cvičenie

Pri cvikoch s vlastnou váhou je lopta na cvičenie jedným z najlepších doplnkov. Hoci na prvý pohľad sa môže lopta na cvičenie javiť ako zbytočnosť, v skutočnosti je jej efekt veľmi silný. Pri cvikoch na lopte zapájate veľké množstvo stabilizačných svalov po celom tele, vďaka čomu sa prakticky celé telo stáva oveľa pevnejším o odolnejším. Lopty na cvičenie zoženiete v rôznych veľkostiach.

V neposlednom rade, ak budete chcieť váš fitness preniesť aj do vonkajšieho prostredia, odporúčame skateboard alebo kolieskové korčule, ktoré sú tréningom pre celé telo. Všetky doplnky na posilňovanie získate za najvýhodnejšie ceny v e-shope Vetroshop.sk.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *