Aké výhody prinášajú plastové lemy a nášľapy na auto?

Ak sa o svoje auto pravidelne staráte, odmení sa vám za to. K pravidelnej starostlivosti patrí aj ochrana auta pred hrdzou. Pri nej prídu vhod najmä populárne plastové lemy blatníkov.

Zima sa pomaly blíži, čo pre vlastníkov starších áut znamená vrásky na čele. Karosérie starších áut totiž nedisponujú dostatočnou protikoróznou ochranou, teda jazdenie po mokrých, zasnežených a posolených cestách znamená pribudnutie hrdzavých plôch na rôznych miestach auta. Medzi najcitlivejšie miesta patria práve lemy blatníkov. Tie sú vyrobené z tenkého plechu, ktorý veľmi rýchlo prehrdzavie. Nehovoriac o tom, že keďže lemy sa nachádzajú priamo nad kolesami, zachytáva sa na nich všetok „neporiadok“ z kolies, ktorý následne prispieva k hrdzaveniu. Problém s hrdzavením lemov sa dokonca objavuje aj pri novších autách. Kamienky, ktoré odlietajú od kolies, totiž poškodzujú lak a protikoróznu vrstvu, ktorá je na plechu lemov. Na týchto drobných odreninách sa začína uchytávať hrdza, ktorá sa následne rýchlo rozširuje. Znie to hrozivo? Žiadny strach, riešenie je mimoriadne jednoduché – plastové lemy blatníkov!

 

Na ochranu auta, aj pred STK

Plastové lemy blatníkov je dobré na auto inštalovať preventívne. Na lemy auta sa plastové lemy jednoducho nalepia a chránia ich pred pôsobením soli, vlhkosti a pred poškodením od kamienkov z ciest. Ak ste lemy doteraz nechránili a začínajú viditeľné hrdzavieť, môžu spôsobiť problémy na STK. V tomto prípade je tiež dobré inštalovať na auto plastové lemy, ktoré prekryjú pôvodné hrdzavé lemy a bez problémov tak prejdete cez STK.

Ak ste vlastníkom auta kategórie SUV, prípadne plnohodnotného offroadu, máme pre vás ešte jeden bonusový tip – nášľapy. Tie výrazne zjednodušia nastupovanie do auta, najmä pre nižšie osoby. Nášľapy sa naviac postarajú o to, že pri nastupovaní si nezašpiníte oblečenie, keďže do auta nastupujete pohodlne, cez nášľap. Tak neváhajte a vylepšite svoje auto praktickými plastovými lemami a nášľapmi aj vy!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Aké výhody prinášajú plastové lemy a nášľapy na auto?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *