Akú podlahovú krytinu vybrať do bytov určených na prenájom?

Pokiaľ vlastníte nehnuteľnosť určenú na prenájom, mali by ste zvážiť, akú podlahovú krytinu do nej nainštalujete. Nie každý podnájomník bude rovnako opatrný, aj preto by ste mali zvážiť podlahovú krytinu, ktorá nebude príliš nákladná, zároveň však bude pôsobiť esteticky príjemne.

 

Aké faktory by ste mali zvážiť?

Odolnosť

Podlahu nebudete rok čo rok meniť. Aj preto by ste mali vybrať čosi, čo vyzerá atraktívne, zároveň však čo to vydrží.

Finančná stránka

Ak dávate do prenájmu nehnuteľnosť, pravdepodobne chcete zarobiť peniaze. Preto je zbytočné investovať do luxusných podlahových krytín. Myslite na to, že peniaze, ktoré ušetríte, pôjdu do vášho vrecka.

Stavte na neutrálny materiál

Hoci sa kreativite medze nekladú, v prípade nehnuteľností určených na prenájom to až tak neplatí. Neriaďte sa preto podľa vlastného vkusu. A už vôbec, ak je extravagantejší. Radšej stavte na neutrálne farby a materiály, ktoré zaujmú čo najviac ľudí.

 

Myslite na funkciu podlahovej krytiny

Čomu bude krytina vystavená? Akým podmienkam? Koberce by určite nemali byť napríklad v kúpeľni alebo suteréne, kde budú vystavené vlhkosti a podobne.

 

Aké podlahové krytiny sú teda vhodné do prenájmov?

Laminát

Laminátové podlahy sú skvelou alternatívou k tvrdému drevu hlavne z hľadiska ceny a dizajnu. Musia byť ale kladené na rovný podklad. V prípade, že je povrch nerovný alebo plný hrboľov, nepôjde o tú správnu krytinu. Čo sa týka benefitov laminátu, ide o krytinu, ktorá je odolná voči poškodeniam aj vlhkosti, je trvácna, ľahko sa udržiava čistá a je dostupná v rôznych prevedeniach a dizajnoch.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy sú populárnou voľbou najmä vďaka odolnosti voči poškodeniam aj vlhkosti. Sú tiež jednoduché na údržbu. Nie sú nákladné a sú považované za dizajnové kúsky, keďže na trhu nájdete kreatívne imitácie takmer akéhokoľvek povrchu, na ktorý si spomeniete.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, vyberte si podlahovú krytinu, ktorá bude spĺňať nielen všetky vaše požiadavky, ale bude tiež typovo vhodná do prenajímanej nehnuteľnosti.

Akú podlahovú krytinu zvoliť do obývačky?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *