Čím sa líšia historické drevenice od tých moderných?

Bývanie v drevostavbách patrí na dnešnom stavebnom trhu k tým žiadanejším segmentom. Ak však len trochu milujete históriu, viete, že pobyt v tých skutočne historických nebol žiadny med – malé okná, vlhkosť prenikajúca zospodu alebo nutnosť pravidelnej starostlivosti patrili k tým najzávažnejším nešvárom. Dnes však prijmite naše pozvanie a presvedčte sa na vlastnej koži, ako sa v takej modernej drevenici býva.

A ako? Vďaka Martinovi Roubalovi, ktorý v Krkonošiach postavil hneď štyri takéto drevenice, ktoré prenajíma všetkým záujemcom o nevšedné bývanie alebo nezabudnuteľnú dovolenku. Ak chcete vedieť, ako sa požiadavky na moderný dizajn snúbia s historickými vzormi podkrkonošských chalúp a chalúpok, rezervujte si ubytovanie v chalupe Ledárna!

 

Zimy sa báť zaručene nemusíte

Jej názov vtipne odkazuje na dobu, keď ešte neexistovali chladničky a ľudia si tak museli ľad pracne nazbieraný v zime uchovávať v špeciálnych pivničných miestnostiach. Áno, hádate správne, hovorí sa im ľadovne.

Chalupa Ledárna má však k podzemnému kamrlíku skutočne ďaleko. Ponúkne vám priestranné miestnosti vybavené historickým nábytkom, veľké okná umožňujúce nádherný výhľad do krajiny aj moderne zariadenú kúpeľňu či saunu, vďaka ktorej si svoju dovolenku v Krkonošiach naozaj užijete.

 

Drevo ako základ domu poslúži skvele

Ako sa navyše sami môžete presvedčiť, použité drevo nikde nezosedá ani nie je poškodené okolitým extrémnym počasím, a to aj napriek tomu, že na svojom mieste stojí už niekoľko rokov. Na vlastné oči sa môžete presvedčiť ako odolný a pritom krásny materiál je pravé masívne drevo.

Takúto drevenicu totiž spoznáte na prvý nádych podľa jedinečnej vône a príjemne vlhkej klímy vo vnútri. Bývanie obklopené prírodou tu prestáva byť jednoduchým reklamným klišé, ale stáva sa skutočnosťou. Presvedčte sa o tom na vlastnej koži a rezervujte si ubytovanie ešte dnes! Chalupa Ledárna má k dispozícii dva krát päťlôžkový a jeden dvojlôžkový apartmán, a navyše vás poteší kachľovou pecou, vonkajšou jacuzzi vírivkou alebo saunou s jazierkom.

A ak sa vám bývanie v náruči poctivého dreva zapáči, môžete osloviť Martina Roubala a nechať si postaviť presne takú doslova na mieru, a to kdekoľvek v ČR. Prečo sa uspokojiť s priemerom, keď môžete svojej rodine dopriať to najlepšie?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *