Dôvody, prečo získať titul MBA

Akreditované kurzy MBA a obchodné školy sa snažia pripraviť študentov na vedúce pozície v podnikaní. Robia to tým, že vás vystavia všetkým oblastiam podnikania vrátane účtovníctva, financií, marketingu a ľudských zdrojov. Na rozdiel od iných magisterských programov, ktoré poskytujú ďalšiu špecializáciu v určitej oblasti, MBA je interdisciplinárna kresba z oblastí psychológie, sociológie, ekonomiky, účtovníctva a financií.

 

  1. MBA a vaša kariéra

MBA vám môže otvoriť nové cesty a poskytnúť vám nové zručnosti na pracovisku. Titul MBA je určený pre tých, ktorí sa snažia o zmenu kariéry (zvyčajne do finančných alebo konzultačných rolí) alebo pre postup v rámci už zavedenej kariéry. Cieľom kurikula MBA je poskytnúť spoločnostiam kandidátov s požadovanými manažérskymi zručnosťami  potrebnými na riadenie firiem.

 

  1. Príležitosti na vytváranie sietí

Budete dostávať výučbu od niektorých skvelých obchodných mysliteľov. Niektorí budú súčasťou vašej fakulty a iní špeciálne pozvaní, aby s vami zdieľali svoje bohaté skúsenosti a poznatky. Vaši lektori a hosťujúci rečníci budú pravdepodobne kľúčovými osobnosťami vo svojom odbore a prinesú so sebou sieť kontaktov, ktoré môžete využiť.

Spolupracovníci výrazne rozšíria vašu profesionálnu sieť; niektorí študenti na kurze MBA budú úspešní neskôr v živote a pracovná oblasť, v ktorej sa ich úspech nachádza, sa bude líšiť od osoby k osobe. Vytváranie profesionálnych a osobných väzieb s týmito ľuďmi sa môže ukázať ako niečo neoceniteľné vo vašej budúcnosti.

 

  1. Osobné výhody

Ak plat a celkový potenciál na zlepšenie kariéry nestačí na to, aby ste sa presvedčili, že sa MBA oplatí získať, pravdepodobne vás o tom presvedčí údajný osobný vývoj, ktorý kurz poskytuje.

 

Zamestnávatelia uvádzajú, že majstri podnikateľskej správy sú ľudia s vysokou dôveryhodnosťou, sú mimoriadne presvedčiví a schopní ovplyvňovať ostatných pracovníkov.

MBA má vysokú úroveň zamerania na tvorbu budúcich manažérov. Aktivity, s ktorými sa budete podieľať, vás budú nútiť k interakcii s ľuďmi a následne k rastu vašej osobnosti.

Štúdium MBA môžete študovať na Cambridge Business school . Distačná forma štúdia e-learning  umožní študovať aj tým najvyťaženejším. Získate prehľad o aktuálnych trendoch v manažmente.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *