Dôležitosť MBA na ceste k vysnívanej kariére

V súčasnom konkurenčnom scenári zamestnania je výber sľubného študijného programu nevyhnutný na zabezpečenie prosperujúcej kariéry. Nasledujúci článok hovorí o dôležitosti titulu MBA pre zvýšenie vašich kariérnych vyhliadok.

Cieľom všetkých študentov v čase ukončenia štúdia je získať zamestnanie v jednej z najlepších spoločností na trhu práce. Náborové spoločnosti očakávajú, že ich zamestnanci budú mať skúsenosti so všetkými aspektmi podnikových záležitostí, pričom jednou z dôležitých požiadaviek sú manažérske zručnosti. Preto sú kandidáti s titulom MBA preferovaní pre rôzne pracovné pozície v rôznych odvetviach.

Tí, ktorí sa rozhodli študovať MBA, si môžu byť istí niekoľkými zmenami, ktoré v ich živote nastanú. Poďme si ich bližšie rozobrať:

Vyššie platy

Kompenzačný balíček pre absolventov MBA je atraktívny. Širšie pracovné príležitosti v rôznych pracovných sférach, ako je bankovníctvo, poradenstvo a všeobecný management, ktoré so sebou zároveň prinášajú vyššie platové príležitosti.

Spektrum kariérnych možností

Absolventi štúdia MBA si môžu vyberať z kvalitnejších kariérnych príležitostí. Niektoré z nich zahŕňajú oblasť financií, marketingu, operácií, ľudských zdrojov, medzinárodného podnikania a IT. Existuje niekoľko populárnych pracovných pozícií pre absolventov MBA, ako je Business Manager, Human Resource Specialist, Account Executive a Public Relations Specialists.

Príležitosť na vytváranie sietí kontaktov a networkingu

Počas MBA štúdia získa študent obrovskú príležitosť interakcie a komunikácie s profesionálmi z rôznych oblastí biznisu. Rovnako tak získa sieť kontaktov, ktoré môže v budúcnosti využiť ako potenciálnych zákazníkov, klientov, a častokrát aj obchodných partnerov.

 

Zvýšený dopyt

Management sa stal dôležitou súčasťou každej organizácie – veľkej alebo malej. Preto najlepšie náborové spoločnosti požadujú odborníkov s vynikajúcimi manažérskymi a vodcovskými schopnosťami. Titul MBA sa tak stáva vstupenkou na sľubnú kariéru.

Rozvoj kritického myslenia

Štúdium MBA rozvíja kritické a analytické myslenie. Získané zručnosti a poznatky pomáhajú odborníkom pri riadení obchodných záležitostí a pri rozhodovaní tým, že pochopia kritickú stránku všetkých aspektov.

Medzinárodná expozícia

Absolventi MBA majú lukratívne pracovné miesta po celom svete. Národné, nadnárodné a medzinárodné spoločnosti majú lukratívne pracovné miesta po celom svete a absolventi MBA sú veľmi vyhľadávaní.

 

Začnite so štúdium čo najskôr

Ak vás vaša súčasná práca nenapĺňa, túžite po lepšej kariére, vyššom plate a uplatnení sa v medzinárodnej spoločnosti, neváhajte a prihláste sa na štúdium MBA. Nemusíte mať obavy, že budete musieť opustiť súčasnú prácu, aby ste štúdium zvládli. Na Business Institut je v ponuke online štúdium MBA. Takto budete môcť skĺbiť prácu, váš osobný život aj štúdium. Študovať môžete odkiaľkoľvek a kedykoľvek, takže ušetríte čas a finančné prostriedky, ktoré by ste museli investovať do dochádzania.

Na výber máte sú štyri 100% online MBA programy:

  • MBA Strategický management
  • MBA Management zdravotníctva
  • MBA Management obchodu
  • MBA Marketing a reklama

Vďaka e-learningu vám budú poskytnuté všetky materiály. Súčasťou štúdia je aj online knižnica s viac ako 5200 titulmi, takže sa nemusíte obávať, kde zoženiete potrebné materiály k štúdiu. Business Institut ako jediný na trhu natáča vlastné videá s lektormi a odborníkmi, takže nehrozí nudné a zdĺhavé učenie sa zo sylabov a PDF dokumentov. Počas štúdia vás budú sprevádzať kvalifikovaní lektori s preukázateľnými výsledkami a praxou. Získate cenné kontakty a rady, ktoré vám pomôžu pri budovaní vlastnej praxe. Štúdium je v češtine s plnou akceptáciou slovenčiny. Tak ak ste si ešte nepodali prihlášku, neváhajte a urobte prvý krok k úspešnej kariére a začnite študovať už dnes.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *