Zážitková dovolenka na Slovensku

Chcete zažiť nefalšovanú poľovačku so všetkým, čo k tomu patrí? Na Slovensku sa nachádzajú všetky tri druhy šeliem, vlk, medveď a rys. Na takúto poľovačku môžete ísť do Liptovských Revúc, čo je obec v okrese Ružomberok. V tomto okolí sa nachádza vysoký výskyt medveďov. Ak nemáte odvahu ísť poľovať sami, na stránke wiliholding.sk si môžete so sebou objednať kvalifikovaný poľovný sprievod, ktorý odsúhlasí každý odstrel. Nezabúdajte na to, že pri poľovačke musíte dodržiavať určité pravidlá. Bude vám poskytnutá celková výbava od požičania auta, priblíženia, vybavenia poistenia až po poskytnutie priestorov na spracovanie koži.

Ak sa vám predstava zabíjania nevinných zvierat nepozdáva, miesto lovu sa môžete vybrať na pozorovanie medveďov, čo je určite taktiež adrenalínový zážitok.

 

Máte chuť na turistiku?

Najvyšší vrchol Slovenska je majestátny Gerlachovský štít (2655 m) vo Vysokých Tatrách. Ďalšie zaujímavé vrcholy vo Vysokých Tatrách sú národný symbol Slovenský Kriváň a Lomnický štít. V Nízkych Tatrách  by ste si ako turisti nemali nechať ujsť Ďumbier a Chopok. Ak túžite po skutočnej divočine a náročných turistických trasách, Veľká Fatra svojimi zasneženými hrebeňmi a náročným terénom určite splní vaše očakávania. Častým objektom turistov a lyžiarov je Štrbské Pleso, ktoré ponúka dlhé zjazdovky a upravené trate pre bežky. K dispozícii sú tiež cyklotrasy pre rodiny s deťmi, ale aj pre náročnejších turistov.

Nadšenci každého športu si určite nenechajú ujsť možnosť spustiť sa z Hrebienka do Smokovca na kolobežkách.

 

Bungee jumping

Bungee jumping sa v poslených rokoch teší veľkej obľube. Je to činnosť, ktorá zahŕňa skákanie z vysokej konštrukcie. Odvážlivci sú spojení s konštrukciou elastickým lanom. Vysoká konštrukcia je zvyčajne pevný objekt, ako napríklad budova, most alebo žeriav; ale je tiež možné skočiť z pohyblivého prvku. Je to aktivita, ktorá predstavuje skutočný a nefalšovaný adrenalín. Každú nedeľu a sobotu je bungee jumping sprístupnený  na  skokanskom mostíku v Štrbskom plese.

 

Let balónom

Môže byť niečo krajšie ako vidieť krásy našich Tatier z vtáčej perspektívy? Vychutnajte si tento zážitok vďaka letu balónom a pokochajte sa tatranskou prírodou z perspektívy, z ktorej ju nevidí len tak každý.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *