Prečo je móda dôležitá?

Móda je neustále prítomná v živote človeka. To čo si na seba oblečiete, predstavuje každodennú úlohu, ktorá slúži na vaše sebavyjadrenie. Niekedy sa môže zdať, že je móda zložitá, lebo existuje toľko pravidiel, ktoré by sme mali dodržať. Kľúčom je však cítiť sa pohodlne a vybrať si oblečenie,  ktoré odráža vaše ja a cítite sa v ňom sebaisto.

Móda je neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti, kultúry a národa. Móda je globálna. Existuje veľa dôvodov prečo je móda dôležitá. V tomto článku uvádzame tie najzrejmejšie dôvody.

Samozrejme, že niektorí z vás budú zastávať názor, že móda je nadhodnotená a stala sa prostriedkom posudzovania ľudí, ale skúste čítať ďalej.

 

Sebavyjadrenie cez módu

Móda je najzreteľnejším a najdôležitejším spôsobom vyjadrovania vlastnej osobnosti. Oblečenie, obuv, doplnky sú skutočne ukazovateľom vášho štýlu a poskytujú silné signály o vašej citlivosti, o tom, ako vnímate seba a o tom, ako sa chcete pred svetom ukazovať.

Veľké módne domy a renomovaní dizajnéri využili svetovú scénu, aby predstavili svoj zmysel pre módu a vyjadrili sa. Vyjadrite sa aj vy!

 

Móda vytvára prvý dojem

Toto nemôže poprieť nikto. Vďaka oblečeniu vytvárame buď dobrý alebo zlý prvý dojem.  Či už má žena na sebe oblečené minišaty, top, kabátik alebo staví na extravagantnú módu, niečo to o nej hovorí.

Napríklad ak idete na prvé rande, ešte pred tým ako otvoríte ústa, váš potencionálny partner si všimne to, ako vyzeráte. Vytváranie trvajúceho prvého dojmu je veľmi dôležité a nastavíte tak štandard pre zvyšok večera.

 

Elegantná móda

V práci môžeme zabudnúť na príliš sexy oblečenie, minišaty a do kancelárie sa nehodí ani extravagantná móda. Preto je dôležité oblečenie vyberať aj podľa príležitosti a miesta, kde sa nachádzame.

Móda nie je určená iba pre večierky a párty. Keď sa obliekate moderne, ale vhodne, formálna móda pošle vašim spolupracovníkom správu, že vám záleží na image seba, ale aj vášho pracoviska. Formálna móda vám vnesie do firmy auru profesionality.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *