Koste svoj trávnik aj na jeseň

Prišla jeseň a s ňou zároveň prišlo zberanie úrody z ovocných stromov. Hlavne úroda jabĺk je tento rok lepšia ako po minulé roky. Tešia sa milovníci jablkových koláčov, páleniek a kompótov. Lenže nezadržateľnými krokmi sa blíži aj zima. A prišiel čas na zazimovanie vašej záhrady a záverečných úprav. Pretože kosiť záhradu alebo strihať konáriky, keď je v záhrade pol metra snehu, nie je najlepší nápad. Pusťte sa do toho ešte kým sa zubaté, no stále teplé, jesenné slnko usmieva na váš sad. Máte všetko, čo potrebujete?

O trávnik sa starajte aj na jeseň

Záhradná technika je základom udržania trávnika zeleného a mäkučkého aj na jeseň. Zabudnite na kosy a kosáky, benzínové kosačky vám ušetria energiu, ktorú môžete investovať do strihania stromkov. Na jeseň môžete výšku zostrihu trávnika pokojne znížiť, pretože slnko už nepraží a korienky trávy sa nespália. Ideálna výška je približne 3-3,5 cm. Poľaviť môžete aj s polievaním a nemusíte trávnik polievať iba ráno alebo večer. Ale pozor, nezabudnite ho na zimu pohnojiť, nech sa na jar prebudí zelený a plný živín.

Vyberte si správnu kosačku

Trávnik by ste mali kosiť približne každých 4-5 dní, aj preto je dôležité, aby bola kosačka pre vašu záhradu tá pravá. Predsa nebudete hektárovú záhradu kosiť strunovkou. Po pár hodinách by mohol pre vás prísť docent Chocholoušek. Kosačku si nevyberajte len podľa veľkosti vášho pozemku, ale aj podľa jeho terénu. Keď máte trávnik v rovine, nepotrebujete kosačku s pohonom. No keď máte rozsiahly pozemok, ktorý je v sklone, je pre vás najlepšia benzínová kosačka s pohonom. A kedy rozmýšľať o záhradnom traktore? Vtedy, keď máte pozemok väčší ako 1 km2.

Kde nájdete ideálnu kosačku?

Záleží vám na vašom trávniku a chcete pre neho a jeho zelenú farbu len to najlepšie? Navštívte Ibo.sk a nájdite majstra, ktorý sa postará o váš trávnik ako japonský záhradník.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *