Je vplyv online hier a tipovania na psychiku škodlivý?

Sú hry skutočne škodlivé? A ak áno, ako moc? Vedci si kladú túto otázku už niekoľko desaťročí, ale výsledky rôznych testov a pozorovaní sú dosť protichodné. Nakoniec psychológovia začali čoraz viac hovoriť, že je čas venovať pozornosť nielen negatívnym, ale aj pozitívnym aspektom takéhoto koníčka.

Hry a mnohé moderné technológie sa v posledných rokoch veľa zmenili, stali sa oveľa komplikovanejšími, realistickejšími a spoločensky orientovanejšími. A to všetko predsa musí mať aj nejaký účinok. A práve výsledky niektorých štúdií vykonaných za posledných päť rokov naznačujú, že pri hrách to nie je až také zlé.

Psychológovia poznamenávajú, že moderné hry, ktorými si môžete spestriť čas pri online tipovanímôžu prispieť k rozvoju vašich sociálnych a kognitívnych schopností.

Hry nám tiež pomáhajú naučiť sa riešiť problémové situácie a nútiť ich používať rôzne prístupy. Interaktívne hry môžu tiež stimulovať kreativitu i vynaliezavosť.

Zaujímavosť: Vedeli ste, že videohry môžu pomôcť aj ťažko chorým pacientom. Funguje tak aj hra Re-Mission pre deti s rakovinou. Jedná sa o strelca, v ktorom musíte ovládať nanoroboty vo vnútri ľudského tela a zničiť rakovinové bunky. Deti, ktoré hrajú túto hru, sa dozvedia viac o svojej chorobe, vedľajších účinkoch liečby a dôležitosti dodržiavania lekárskych predpisov. Aj toto je možno spôsob, ako možno posilniť svoju vieru v zotavenie.

 

Ako je to s online tipovaním?

Rovnako ako stres, každá jedna činnosť je pre človeka prospešná ak poznáme správnu mieru. Riešiť rôzne stratégie, odhadovať schopnosti a víťazov sa naučíte aj vďaka online stávkam vo futbale.

Pri riešení niektorých problémov a prekážok tu tiež získavate sebadôveru. Aj takéto veci vám pomáhajú uvedomiť si, že inteligencia je inkrementálnou vecou, čo znamená, že vďaka vynaloženému úsiliu sa môže postupom času zvyšovať.

Nainštalovaním aplikácie od DOXXbetu preto nič neriskujete a môžete spojiť hneď dve veci v jednu. Inteligentne sa zabaviť pri online hrách a skúsiť, ako ste na tom so znalosťami najlepších športových hráčov a tímov.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Je vplyv online hier a tipovania na psychiku škodlivý?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *