Došiel vám toner v tlačiarni? Vymeňte si ho za nový!

Výmena toneru v tlačiarni nemusí byť vôbec komplikovaná a zvládne ju prakticky každý. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme základný postup, ako rýchlo a jednoducho vymeniť starý toner za nový.

Toner je základnou súčasťou každej tlačiarne, no nie je neobmedzený. V závislosti od toho, ako často tlačíte, sa skôr či neskôr minie a vy ho budete musieť vymeniť za nový. Nedostatok tonera vám pravdepodobne bude signalizovať samotná tlačiareň varovnou kontrolkou, prípadne si ho všimnete na tlačených dokumentoch. V prípade nedostatku tonera sú niektoré farby slabšie viditeľné, respektíve, nezodpovedajú skutočnému obrázku. Predtým, ako sa vrhnete na výmenu tonera, je dobré zistiť si váš model tlačiarne. Na základe neho totiž budete nový toner vyberať. Model tlačiarne je však najčastejšie napísaný priamo na tlačiarni, nájsť ho by tak nemal byť problém.

Prvým krokom je vybratie starého tonera. Ak máte návod od tlačiarne, určite v ňom nájdete spôsob, ako starý toner vybrať. Väčšinou len odmontujete plastový kry a toner vyberiete. Ak nemáte papierový návod, jednoduchý postup, ako vybrať toner v jednotlivých modeloch tlačiarní, nájdete aj na internete.

 

Na kvalite tonera záleží!

Po tom, ako vyberiete toner, zavítajte na internet, kde za najvýhodnejšiu cenu zoženiete nový. Tonery na všetky najznámejšie značky a modely tlačiarní nájdete napríklad v e-shope Naplne-do-tlaciarni.sk. Podľa značky tlačiarne si vyhľadáte požadované tonery, napríklad tonery Brother, alebo tonery Epson. Takto vyberiete toner vysokej kvality, ktorý bude presne pasovať do vašej tlačiarne, no zároveň bude za dostupnú cenu. Rozlišujte medzi tonerom a cartridgom, kým pojmom toner sa označuje náplň do laserovej tlačiarne, pojmom cartridge je označovaná náplň do atramentovej tlačiarne.

Po tom, ako vám nový toner príde domov, ho už len stačí založiť na miesto pôvodného tonera a vaša tlačiareň bude naďalej fungovať ako nová!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Došiel vám toner v tlačiarni? Vymeňte si ho za nový!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *