Fixáciu nákladov na teplo pre domácnosti aj firmy ponúka tento spoľahlivý zdroj

Zhruba 15 rokov trvajúce obdobie klesajúcich cien energií je definitívne preč, domácnosti aj podniky si musia zvykať na novú realitu, t. j. rastúce ceny energetických komodít, zvýšené riziko výpadku dodávok energií. Stále však existuje spôsob, ako náklady na teplo či teplú vodu nielen „zafixovať“, ale aj dokonca znížiť. Toto riešenie je pritom ľudstvu známe už niekoľko dekád…

Geotermálna energia bola doteraz označovaná za „ropu 21. storočia“, s ohľadom na aktuálny vývoj na trhoch s energetickými komoditami pravdepodobne pribudne aj označenie „zemný plyn 21. storočia“.

Možnosti využitia sú naozaj impozantné

Geotermálnu energiu môže podľa štúdií z USA aj Európy využívať na plné uspokojenie svojho dopytu po teple a teplej vode viac ako 80 % domácností. Zároveň, geotermálna energia je už niekoľko rokov výnimočne zaujímavá aj pre firmy, ktoré jej prostredníctvom držali na uzde svoje prevádzkové náklady. V tomto roku 150 európskych firiem vyzvalo listom prezidentku Európskej komisie na vytvorenie celoeurópskej stratégie využívania geotermálnej energie.

Pýtate sa, čím je geotermálna energia taká výnimočná? Medzi jej hlavné výhody patrí:

  • Schopnosť efektívneho využitia na výrobu tepla a teplej vody prostredníctvom tepelných čerpadiel, kedy aj v dobách podpriemerne vysokých cien energetických komodít tepelné čerpadlá zem/voda boli najlacnejším zdrojom tepla a teplej vody.
  • Dostupnosť vo všetkých trvalo obývaných častiach sveta, pričom množstvo energie ukrytej pod povrchom zeme je prakticky nevyčerpateľné.
  • Dostupnosť bez ohľadu na aktuálne poveternostné podmienky či ročné

Začnite aj vy ťažiť „poklad“ ukrytý pod povrchom vášho pozemku

Aj vy máte pod pozemkom v okolí svojej nehnuteľnosti riešenie rastúcich cien energií. Vďaka tepelným čerpadlám zem/voda sa môžete na dlhé roky zbaviť závislosti na vývoji cien na komoditných trhoch a dodávkach energetických komodít. Začnite sa teda ešte dnes zaujímať o konkrétne výhody, ktoré vám môžu priniesť tepelné čerpadlá.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *