Chcete stráviť príjemný víkend v Krkonošiach? Skúste Černý Důl

Podhorské mestečko Černý Důl patrí bezpochyby k najväčším lákadlám Krkonôš. Vďaka početným kultúrnym i technickým pamiatkam spolu s blízkym náučným chodníkom si na svoje prídu naozaj všetci. V okolí Čierneho Dolu je navyše veľmi jednoduché zohnať ubytovanie v Krkonošiach aj pre rodiny s malými deťmi, ktoré blízkosť možných turistických cieľov určite ocenia.

Černý Důl je rarita

Krkonošské mestečko Černý Důl leží pod vrcholom Jelení vrch. Vďaka obľúbenému lyžiarskemu areálu sem každoročne zavítajú tisíce turistov. Samotné mesto môže ponúknuť celý rad historických pamiatok; napríklad kostol sv. Michala, Hrob červenoarmejcov alebo Stĺp so sochou sv. Jána Nepomuckého. Známa je i nákladná lanovka Černý Důl, ktorá je zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov ako najdlhšia lanová dráha v strednej Európe. K aktívnemu tráveniu odpočinku nabádajú náučné chodníky, z ktorých najznámejší je Banícka cesta Berghaus. Jej súčasťou je napríklad starý banícky náhon alebo ústie stredovekej bane.

7507_large

Luxusné ubytovanie v Krkonošiach

Ponuka ubytovacích kapacít v okolí mesta je veľmi rozmanitá. Stále väčšej obľube sa tešia chalupy vystavané podľa historických vzorov, napríklad Chalupa Roubalka, Chalupa Ledárna alebo Chalupa Šípková. Prototypom romanticky ladených dreveníc v klasickom štýle je práve Chalupa Šípková.

Táto chalupa stojí pri brehoch potoka v miernom svahu Čiernej hory v Krkonošiach. Historický exteriér decentne dopĺňa detské drevené ihrisko a vnútorné vybavenie robí jej romantickej povesti česť. Chalupa Šípková je zariadená vydarenými replikami historického nábytku vrátane kachľovej pece s posteľou alebo drevenej vane. Nemusíte si ale odopierať ani moderné výdobytky. Súčasťou výbavy je vonkajší bazén a gril a samozrejme aj internetové pripojenie Wi-Fi.

img_5479_large

Vhodne zvolená poloha zaručuje pri pobyte na Chate Šípková dostatočné súkromie, ale zároveň aj ľahkú dopravnú obslužnosť (ski-areál Černý Důl je vzdialený len 5 minút jazdy). Nič teda nebráni vašej spokojnej a príjemne strávenej dovolenke v srdci Krkonôš.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *