Podnikateľský účet rýchlo a bez poplatkov

K podnikaniu neodmysliteľne patrí aj podnikateľský účet. Ten poskytujú všetky banky pôsobiace v našom bankovom sektore. Stačí len zájsť do tej konkrétnej a v podstate za pár desiatok minút odchádzate s podpísanou zmluvou vo vrecku. Ako a kde si zriadiť čo najvýhodnejší podnikateľský účet?

Predpokladáme, že tí, ktorí nás čítate, ste čerstvými a hrdými držiteľmi živnostenského oprávnenia a chcete sa rýchlo rozbehnúť do banky kvôli založeniu podnikateľského účtu. Ale takého, aby vám vyhovoval ako čerstvo začínajúcemu podnikateľovi.

Čo by ste pri výbere mali zvážiť, je to či prezeraný účet ponúka neobmedzený prístup prostredníctvom internet bankingu, modernú aplikáciu, luxusnú bankomatovú kartu pre prípad výberu hotovosti kdekoľvek a kedykoľvek. Plus v neposlednej rade možnosť okamžitého zrušenia – ak by ste niekedy v budúcnosti natrafili na niečo zaujímavejšie.

Všetko chce svoj čas – neunáhlite sa

O neprimeraných poplatkoch nehovoríme len tak náhodou. V novom kalendárnom roku banky zdraželi v rôznej výške poplatky priradené ku svojim bankovým produktom a službám. Do akej miery to ovplyvní stávajúcich klientov, odhadnúť nevieme, no pre začínajúceho podnikateľa akýkoľvek poplatok znamená siahnuť hlbšie do vrecku hneď na začiatku podnikania. Nejde síce o nič likvidačné, ale poznáte to dobre aj vy. Zbytočné výdavky, ktoré na konci kalendárneho roka môžu spraviť celkom slušnú sumu.

Nechajte si preto dostatok času a neunáhlite sa. Navštívte každú banku, preštudujte si jej reklamné pútače, letáčiky. Tiež sa porozprávajte o svojich predstavách so zamestnancami za priehradkou a porovnajte získané informácie s informáciami od svojej rodiny, kamarátov a známych. Lebo jedna vec je lákavá ponuka a druhá realita v podobe toho, čo sme vlastne v konečnom dôsledku ani nechceli.

Komplexnosť poskytovaných služieb je mimoriadne dôležitá

Ak vám smieme poradiť, vyberajte si takú banku, ktorá ponúka svoje produkty šité na mieru práve začínajúcim podnikateľom. Čiže rýchla doba vybavenia formalít, nízke alebo žiadne poplatky, banková karta a prívetivosť internetbankingu.

Napriek tomu, že dnes už má skúsenosti s počítačom temer každý človek, finančné operácie nie sú práve silnou stránkou ľudí. Banky si toto uvedomujú, a tak sa snažia ponúkať začínajúcim podnikateľom podnikateľský účet zadarmo.

Rovnako zadarmo je poskytovaný aj akýkoľvek medzibankový prevod v rámci Slovenska, alebo v krajinách Európskej únie. Úplne zadarmo vám banka pridelí novú platobnú kartu, prostredníctvom ktorej si môžete vybrať hotovosť. Portál investujeme.sk pekne spracoval porovnanie rôznych podnikateľských účtov.

Sporenie a šetrenie je na podnikateľskom účte samozrejmosťou

V globále niet nad čím váhať, každý podnikateľ na Slovensku si nájde v momentálnej ponuke to, čo skutočne potrebuje. Popri tom nemožno nespomenúť často ponúkanú možnosť šetrenia. Presne podľa toho, ako si nastavíte harmonogram sporenia. Je to len a len na vás.

S mobilnou aplikáciou máte prehľad o účte vždy po ruke

Ešte by sme sa pristavili pri mobilnej aplikácii. Tá by nemala slúžiť len na kontrolu a správu vašich platieb, ale taktiež ako platobný terminál. Poviete si, nič nové pod slnkom. No keďže žijeme v dobe rozrastajúceho sa kybernetického zločinu, musia mať banky na pamäti opatrnosť a bezpečnosť pri online finančných transakciách. Preto sa informujte ako má vami vyhliadnutá banka vyriešenú ochranu voči prelomeniu platobnej brány, ktorá potrebuje byť neustále aktualizovaná a vyvíjaná.

Založte si všetky účty v jednej banke

Posledné, čo by hádam stálo za vašu pozornosť, je možnosť výhodného osobného účtu a dokonca aj účty určené pre deti a dospievajúcu mládež. Sú koncipované v podstate rovnako ako účet podnikateľský, čiže môžete na nich sporiť, šetriť vy a vaše ratolesti. A takto ľahko naučíte vašich potomkov finančnej gramotnosti a zodpovednosti. Tak čo, beriete?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *