Televízia a internet v jednom balíčku je to pravé

No povedzte, kto by dnes nechcel vo svojej domácnosti parádny televízny obraz s možnosťou pozerania obrovského množstva TV staníc a navyše mimoriadne rýchly a spoľahlivý internet? Nenájdeme hádam jedného človeka, ktorý by nám dal zápornú odpoveď s dodatkom, že on televíziu nepozerá a internet ho nezaujíma. Vďaka bohu za oba výdobytky techniky, lebo nás spájajú so svetom a s najnovšími udalosťami v ňom.

My teda predpokladáme, že taktiež patríte k fanúšikom kvalitného obrazu a rýchleho internetového pripojenia. A rovnako predpokladáme, že už nejaký ten televízor vlastníte a internet tiež. Nechceli by ste ale prejsť na niečo progresívnejšie, t. j. televíziu a internet v jenom?

Vieme, každý operátor vám sľubuje priam nemožné a po podpise zmluvy zostanete len sklamaní. Možné to je, to nepopierame, no skúste si položiť otázku, či to tak trochu nie je aj vašou vinou, vašou neznalosťou toho čo kupujete.

 

V pripojeniach sa je potrebné vyznať aspoň v základoch

Ak je vo vašom okolí dostupná optická sieť, choďte do toho. Optika momentálne poskytuje bezkonkurenčné parametre v rýchlosti a objeme prenesených dát. Ideálne sa hodí do domácností, v ktorých sa nachádza veľké množstvo využívaných zariadení, teda klasický televízor, stolový počítač, notebook, tablet a mobilný telefón. Chápeme, že nie v každej lokalite na Slovensku je pripojenie cez optický kábel dostupné.

Vtedy využijete najmodernejšiu bezdrôtovú technológiu LTE. Aj na ňu sa môžete veselo pripojiť s čím chcete. Kvalita je síce o niečo nižšia než pri optike, ale pre vás, ako pre bežného užívateľa tento fakt nie je až taký rozhodujúci.

Nakoniec nám zostáva stará známa klasika DSL, cez ktorú predpokladáme frčíte momentálne.

 

Zakúpte si televíziu a internet súčasne, výrazne ušetríte

Technické záležitosti máme za sebou, zostáva nám už iba, čo koľko stojí. No pozrite sa. Doterajšia prax ukázala, že najlacnejšie sa vám oplatí čo najviac produktov od jedného operátora. V tomto prípade, keďže hovoríme o televízii a internete, tak obe položky v takzvanom jednom balíčku. Je to pohodlné, praktické a hlavne ako sme už spomínali, oveľa lacnejšie.

 

Balíčky poskytnú každému zákazníkovi to pravé potešenie

Takže balíček, no ale akých parametrov? Predpokladáme, že jazýčkom na váhe bude počet televíznych kanálov o ktoré máte záujem a ich tématické zameranie. V spojení s vhodnou rýchlosťou internetu môžete dostať práve to, čo približne očakávate. Ak čiste náhodou nebudete spokojní, po nejakom čase prejdete na vyšší, prípadne nižší balíček.

Toľko teória. V praxi sa nám javia najvýhodnejšie dobre nakombinované balíčky DUO od SWANu.

Ten najmenší z nich, balíček s názvom DUO S môže byť pre vás celkom zaujímavý, najmä ak patríte k tým skôr narodeným, a tým pádom menej náročným. Obsahuje 35 TV kanálov z toho 21 v HD kvalite a k nim 50 Mbit/s internet. Stojí len 14,99 Eur.

Vyšší balíček DUO M obsahuje 50 TV kanálov, z toho 25 v HD kvalite a poskytuje 70 Mbit/s internetové pripojenie. To už je naozaj slušná ponuka, ktorá musí uspokojiť každé dieťa, každého študenta a pracujúceho rodiča. Za tento balík dáte 17,99 Eur.

Vlajková loď balíčkov DUO L s viac než 80 TV kanálmi, vrátane 32 v HD kvalite. A internet? Ten frčí už rýchlosťou 90 Mbit/s. Cez túto rýchlosť sa už dajú posielať veľké množstvá súborov bez obáv. Balík stojí 22,90 Eur.

Komu nestačí DUO L, nech si zakúpi toto maximálne internetové pripojenie skombinované s obrovskou paletou 111 TV staníc z toho 47 v HD kvalite za 34,99 Eur.

Tieto praktické balíčky za lákavé ceny si môžete zakúpiť aj vtedy, ak sa rozhodnete pripojiť cez LTE sieť a klasiku DSL. Ale ako sme spomínali vyššie, optika sa nám javí ekonomicky najvýhodnejšia v pomere k tomu, čo dokáže.

 

Okrem televízie a internetu máte prístup k dôležitým informáciám

Aby sme nezabudli na praktické vychytávky televízie a internetu v jednom balíčku. Máte prístup do televízneho archívu, môžete si nahrávať programy podľa vlastnej ľubovôle, sledovať dopravnú situáciu v reálnom čase, zorientovať sa v kurze svetových mien, pozerať fotografie, teletext, počúvať rádio, no proste je toho veľa.

Nezabudnite popremýšľať rovnako aj nad internetom a televíziou vo vašom mobilnom zariadení. Isteže, 4G / LTE sieť sa zatiaľ rovnať nemôže s pevnou optikou, no pre bežných užívateľov používajúci svoj smartfón na telefonovanie a rýchle nájdenie potrebných informácií, takéto pripojenie musí v každom prípade postačovať. Sledovanie televízie je síce menej kvalitné a komfortné, ale čo by ste chceli na malom displeji vidieť, však. Na krátenie dlhej chvíle v autobuse, či vlaku celkom postačujúce.

Nech sa teda rozhodnete pre čokoľvek, či optické pripojenie, LTE, resp.4G / LTE, alebo DSL pripojenie, vždy pouvažujte nad niečím takým ako televízia a internet v jednom. Nikdy vás takéto spojenie nesklame.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *