Cez jar na turistiku do Tatier!

Aj keď je vonku ešte sneh a mráz stále ukazuje svoju silu, mali by ste začať premýšľať o tom, ako strávite jarné prázdniny. Chcete zažiť dobrodružstvo? Vyberte sa na turistiku do Tatier, do našich krásnych hôr, ktoré sú plné krásy a zaujímavosti.

 

Turistika ako meditácia

Podľa mnohých filozofov, nevynímajúc Seneca, je dôležité žiť v prítomnom okamihu. Niekedy je to však veľmi ťažké. Máme toľko povinností, práca, škola, deti, stres, že myslíme na to, kedy si ľahneme do postele a zaspíme. Keď ste však na turistike, zrazu ste len vy a celý svet, prekladáte jednu nohu pred druhú, nadychujete čistý horský vzduch a vydychujete. Turistika je určitá forma meditácia. Navyše, meditácia v chôdzi je bežná budhistická prax, pričom cieľom je jednoducho chodiť a byť prítomný na každom kroku, ktorý spravíme. Zatiaľ čo viac tradičné formy meditácie v sede nie sú pre každého, dlhý výlet pomáha utíšiť myseľ, ktorá neustále premýšľať o tom, čo máme robiť ďalej. Je to jeden z najlepších darov, ktoré môžeme dať sami sebe. A vybrať sa na turistiku na jar, keď sa príroda zobúdza zo zimného spánku, je hotová pastva pre oči.

 

Slovenské Tatry

Za krásnou prírodou nemusíte ďaleko chodiť. Na Slovensku máme našu pýchu- Tatry. Tieto majestátne hory vás pohltia svojou krásou a čistotou. Na území TANAPu môžete nájsť až 600 km značkových chodníkov, ktoré vás dovedú k tým najzaujímavejším a najkrajším miestam v Tatrách. Veľmi obľúbený je náučný chodník Štrbské pleso, ktorý vás prevedie jeho históriou, faunou, flórou a rôznymi zaujímavosťami. Nájdete tu aj lezecké trasy a možnosti pre zimné či letné športy. Túru si zvoľte podľa vlastných možností, nezabudnite však na pevnú obuv a dostatok tekutín. Ak ste pokročilý turista, možno vás zláka čaro Veľkej Fatry, ktorá sa nazýva aj „džungľa“ kvôli náročnému terénu. Určite oceníte nádherný výhľad.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *