Starajte sa o budúcnosť svojich detí. Naučte ich programovať

V posledných rokoch sa stal význam programovania predmetom rastúceho medzinárodného uvedomenia. Programovanie sa nestalo populárne len tak náhodou. Vedieť programovať sa stáva nevyhnutnou vedomosťou  pre mladú generáciu. Je to zručnosť, ktorá umožní deťom uspieť v tomto digitálnom svete.

 

Doba sa mení

Dnešné deti vyrastajú v úplne odlišnej dobe ako ich rodičia. Od útleho veku majú mobily, počítače, používajú Youtube, Facebook, Instagram a iné sociálne siete takmer každý deň. Dokonca aj mnohé hračky, ktoré používajú, sú digitálne.

Jedna vec je vedieť ako používať tieto technológie, druhá, tá komplikovanejšia stránka, je porozumieť logike, ktorá stojí za ich vznikom. Pre deti môže byť programovanie zdanlivo okúzľujúce. Pochopiť vedu a logiku, ktorá sa skrýva za novými objavmi a technológiami, môže v nich prebudiť zvedavosť. A to bude len dobré. Veď vedieť programovať nie je nikdy na škodu.

 

Prihláste svoje deti na kurz programovania

Asi všetci dobre vieme, že programátori majú nadpriemerné platy. Preto vytvoriť záujem detí už v útlom veku o túto činnosť, nikdy nie je na škodu. Môžete im tak vytvoriť peknú budúcnosť. Kurz programovania pre deti učí deti programovať v jazyku Scratch, ktorý je možné prirovnať k stavebnici. Pre deti je kurz veľmi pútavý a zábavný. Nemusíte sa báť, že ich bude nudiť. Kurz je vedený zábavnou formou, deti sa naučia vytvárať zábavné animácie, hry či príbehy.

 

Čo sa dieťa naučí?

  • vytváranie animovaných príbehov
  • rozpohybovanie a ovládanie animovaných postáv
  • ovládať program Scratch
  • vedieť vytvoriť vlastné hry a animácie
  • vytvárať zvuky a animácie pre rôzne hry

Učiť sa ako programovať je ako učiť  sa cudzí jazyk. Aby dieťa nadobudlo túto zručnosť, musí ju realizovať, učiť sa jej a skúšať. Rovnako ako cudzie jazyky  poskytujú možnosť komunikovať s ľuďmi z celého  sveta, tak programovanie poskytuje deťom možnosť vytvárať technológie, ktoré ovplyvňuje ich okolie. Vzdelávanie v programovaní zlepší vášmu dieťaťu logiku a môže mu pomôcť v budúcnosti presadiť sa na trhu práce.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Starajte sa o budúcnosť svojich detí. Naučte ich programovať, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *