Zoznamovanie cez internet

Pred rokmi bolo zoznamovanie sa cez internet pre väčšinu ľudí tabu. Prestavovalo to najmä nebezpečenstvo, lebo nikto nevedel, kto skutočne je na druhej strane siete. V týchto dňoch sú tieto predsudky pre mnohých ľudí už zbúrané. Ľudia sa vzdali predsudkov o randení s ľuďmi cez internet a s nárastom sociálnych sietí je zoznamovanie sa cez internet viac ako akceptovateľné. Keď sa tak nad tým zamyslíme, v podstate aj Facebook je jednou veľkou sieťou plnou možností na zoznamovanie. Riziko odmietnutia cez internet ako v skutočnom živote je pre ľudí menej potupná a preto vzdialenosť a náš počítač či mobil nám dodávajú väčšiu odvahu sa o niekoho pokúsiť. Dá sa povedať, že pre niektorých ľudí je pridanie osoby do priateľov na Facebooku rovnakým úspechom ako získanie jej telefónneho čísla.

Zoznamovanie online bolo prvýkrát reklamou predstavené v 90. rokoch. Vznikli prvé web stránky a potom nasledovali desiatky platforiem. Spôsoby, ako sa stretávajú jednotlivci, sa drasticky zmenili kvôli online zoznamovaniu a obrovskému množstvu údajov, ktoré sa zozbieralo priebehu rokov o účinkoch online randenia.

 

Obľúbený spôsob zoznamovania po celom svete

Aj keď už ani na Slovensku nie sú zoznamky veľkou neznámou, oproti Američanom je online zoznamovaniu u nás ešte v plienkach. Výskumný inštitút Štatistiky Brain Research Institute uvádza, že viac ako 49,7 milióna Američanov si vyskúšalo online zoznamky. Prieskumu trhu ukázal, že 24% ľudí používa zoznamovacie lokality na nájdenie známych, 43% na nájdenie priateľov a 84% na nájdenie vzťahov.

Rovnako ako u väčšiny nových vecí, ľudia boli skeptickí k online zoznamovaniu, keď sa prvýkrát objavilo vo svete, ale teraz je to tak normálne, že sa pripravuje na rande naslepo častejšie ako keď idú na rande s niekým, koho stretnú v bežnom živote. Domnievame sa, že sa to stane bežnejším spôsobom zoznamovania a nakoniec úplne nahradí niektoré tradičné cesty.

 

Keď nejde len o vzťah…

Niektorí ľudia chcú nájsť na internete lásku svojho života, iným stačí len flirt alebo nezáväzný sex. Preto existuje obľúbená erotická zoznamka, kde si ľudia chcú len užiť a nechcú sa viazať. Aplikácie (a doprovodné verzie pre stolné počítače) identifikujú polohu používateľa sledovaním umiestnenia zariadenia a potom vygeneruje fotky a potencionálnych užívateľov, s ktorými si môžete zašpásovať. Je to rýchle a najmä nezáväzne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zoznamovanie cez internet, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *