Vitamíny, ktoré sú dôležité na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti

Pre udržanie zdravej pleti s mladistvým nádychom stále platia osvedčené a pravdivé postupy: obmedzte pobyt na slnku, nefajčite, jedzte zdravo a zostaňte hydratovaní. Veľkú úlohu pri udržiavaní mladistvého vzhľadu však zohrávajú vitamíny a minerály. Antioxidanty a zlúčeniny nachádzajúce sa v živinách majú priaznivé účinky, ktoré siahajú od bunkovej až po povrchovú úroveň. Ich pridanie do vášho každodenného zdravotného režimu je jednoduchý spôsob, ako vyzerať mladšie a atraktívnejšie a zároveň získať úžasné zdravotné výhody.

Vitamín A

Vitamín A(retinol) spôsobí, že vaša pleť bude vyzerať jednoducho úžasne.Jedna z foriem vitamínu A, nazývaná „retinol“, funguje mimoriadne dobre na redukciu vrások, hyperpigmentácie a akné. Je to hlavná zložka, ktorá sa nachádza v takmer každom kréme proti starnutiu.

Ak sa vám stále objavujú občasné pupienky alebo máte chronické akné, používanie retinolu môže byť dokonalým riešením pre čistú a sviežo vyzerajúcu pleť. Zatiaľ čo akné sa zvyčajne vyskytuje u tínedžerov, odhaduje sa, že 80 percent ľudí vo veku od 11 do 30 rokov tiež trpí  tvorbou akné.

Doplnok krásy – koenzým Q10

Koenzým Q10 (tiež CoQ10) je pre telo dôležitý vitamín a antioxidant. Koenzým Q10 vyhľadávajú ľudia, ktorí chcú podporiť fyzickú vytrvalosť, prísun energie  a mladistvý vzhľad ich pokožky.

Vitamín K

Vitamín K je známy ako vitamín na zrážanie krvi. Jedna z foriem vitamínu, nazývaná „fytonadión“, slúži na udržanie zdravého zrážania krvi v celom tele, dokonca aj pre krvné cievy nachádzajúce sa v koži. Vitamín K ocenia predovšetkým ľudia s tendenciou mať tmavé kruhy pod očami. Ako starnete, tieto škvrny a opuchy sa začínajú objavovať častejšie, aj keď nie ste unavení.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *