Kúpte si nové vonkajšie kvetináče a urobte zimnú či sviatočnú vianočnú výzdobu

Stalo sa vám, že ste šli na večernú prechádzku a cestou obdivovali vianočne nazdobené okolie pri vstupných dverách a na oknách mnohých rodinných domov? Aj vy si môžete vyrobiť takú výzdobu, a pritom vás nebude stáť majland. Postačia vám pekné vonkajšie kvetináče v rovnakej farbe alebo s rovnakým ozdobným motívom, na okná potom vonkajšie truhlíky s obalmi. Do nich stačí napichať čečinu, ktorú za pár eur kúpite v kvetinárstve, na ozdobu zvoliť pár baniek, červené, biele a zlaté či strieborné mašle a napríklad aj LED osvetlenie na batérie.

 

Kvalitné kvetináče sú základ

Veľmi pekne vyzerajú, a tiež sú teraz úplne trendy vysoké vonkajšie kvetináče, ktoré pri vstupných dverách pôsobia elegantne a výrazne. Je skvelé, že sa do nich hodí výzdoba nízka aj vysoká. Záleží teda len na vás, či hore položíte nízku čečinou, ozdobíte ju drobnými vianočnými ozdobami a LED osvetlením, alebo zvolíte dlhé vetvičky obsypané ihličím.

Po zime ich hneď na jar môžete ozdobiť vŕbovými prútikmi a pripraviť výzdobu na Veľkú noc. Využitie ale nájdu po celý rok samozrejme, stačí len obmieňať kvety alebo výzdobu podľa aktuálnej potreby a vkusu.

Ak máte altánok alebo terasu, krásnu dekoráciu vám urobia aj rozmanité závesné kvetináče, ktoré ozdobíte podobne, ako klasické kvetináče stojace.

 

Ozdobte aj svoje okná

Aby bolo okno nazdobené po celú zimu, je dôležité, aby ste mali pevné, odolné a kvalitné vonkajšie truhlíky. Je nutné do nich dať buď piesok, alebo hlinu v dostatočnom množstve, aby s nimi vietor nemohol pohnúť, a aby aj zapichané vetvičky v hrantíku držali. Pokiaľ sa pod oknami nachádza chodník, je z bezpečnostného hľadiska lepšie truhlíky zabezpečiť proti prepadnutiu z parapetu vybavením na to určeným.

Chvoju v truhlíkoch ozdobte opäť niečím trblietavým, pekne pôsobia aj rôzne zápichy, napr. v podobe soba, jedličky, veveričky, Mikuláša …

Pusťte sa do vlastnej zimnej alebo vianočnej výzdoby. Stačí pár kusov kvetináčov, čečiny, vianočné a zimné ozdoby, a počas hodiny máte výzdobu, ako zo žurnálu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kúpte si nové vonkajšie kvetináče a urobte zimnú či sviatočnú vianočnú výzdobu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *