Betónové žumpy nie len súkromné nehnuteľnosti

Aby ste mohli pohodlne bývať vo svojom vlastnom dome, potrebujete prístup k najdôležitejším sieťam. Zatiaľ čo inštalácie vody a elektriny nie sú veľkým problémom, kanalizácia môže byť problémom, najmä ak sa naša nehnuteľnosť nachádza v značnej vzdialenosti od nej a vo vidieckych oblastiach k nej nemusí byť vôbec žiadny prístup, čo znamená, že musíme nájsť iný spôsob, ako vypustiť Váš odpad, a to je zvyčajne záhradná žumpa. Aká žumpa bude najlepšou voľbou?

 

Pevné a odolné betónové žumpy

Žumpa je nádrž, ktorá sa nachádza na našom pozemku a je určená na uskladnenie odpadových vôd vypúšťaného z nášho domu. Nádrž teda musí byť nielen trvácna a odolná voči rôznym vonkajším faktorom, ale musí mať aj primeranú kapacitu, a to takú, ktorá bude zodpovedať množstvu vody spotrebovanej členmi domácnosti v kuchyni a kúpeľni.

Betónova žumpa Kamal sú vyrobené z kvalitného, vzduchotesného betónu, ktorý dokonale odoláva rôznym vonkajším podmienkam a vyznačuje sa tiež veľmi vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Je potrebné nájsť pre ne vhodné miesto na pozemku a správne ich napojiť na domovú kanalizáciu, čo robí predovšetkým skúsený tím inštalatérov. Betónové žumpy je možné zakopať do zeme a zabezpečiť tak, aby nepredstavovali hrozbu. Sú najpohodlnejším spôsobom skladovania splaškových vôd na súkromných pozemkoch – stačí ich pravidelne vyprázdňovať, čo robia okrem iného aj mestské a obecné komunálne závody.

 

Betónové žumpy rôznych kapacít

Renomovaný výrobca betónových žúmp ponúka bezodtokové kanalizačné nádrže, ktoré sa navyše dajú dokonale prispôsobiť Vašim potrebám, a to predovšetkým svojou kapacitou. Menšie a väčšie betónové žumpy budú fungovať rovnako pre malé nehnuteľnosti, tak aj pre tie, kde je spotreba vody oveľa vyššia. Napríklad pre štvorčlennú rodinu dobre poslúži nádrž s objemom 10 m3.

V predaji sú aj väčšie betónové jednokomorové žumpy, ktoré môžu efektívne využiť aj firmy a výrobné závody. Pevnú, primerane objemnú a odolnú betónovú žumpu nájde určite každý, stačí si pozorne prečítať ponuku a konzultovať svoje pochybnosti so skúseným odborníkom v tejto oblasti.

 

Dvojkomorové betónové žumpy

Okrem jednokomorových betónových žúmp sú v predaji aj pevné dvojkomorové župmy, ktoré poslúžia predovšetkým vtedy, keď je naším zámerom domáca čistička odpadových vôd – takéto riešenia sú čoraz obľúbenejšie, no treba pamätať na to, že ich inštaláciu je potrebné nahlásiť na obecnom úrade. Domáca čistička odpadových vôd je ekologickým aj ekonomickým riešením, pretože znižuje počet vyprázdňovaní nádrží odpadových vôd a umožňuje opätovné využitie použitej vody. Dobre si premyslite, aký typ nádrže bude na Vašom pozemku najlepšie fungovať a objednajte si príslušnú betónovú žumpu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *