Technológia dotykového skla na mobiloch

Technológie dotykového skla sú kľúčovou témou súčasných digitálnych zariadení, vrátane smartfónov. Dotykový panel je zariadenie, ktoré umožňuje používateľom komunikovať s mobilom priamym dotykom na obrazovku. Začlenenie funkcie do obrazovky mobilu, ktorá detekuje dotykové akcie, umožňuje vydávať pokyny mobilu tak, že rozpozná polohu prsta alebo dotykového pera.

 

Dotykové sklá nie sú len na mobiloch

Dotykové panely sa integrovali do každého aspektu nášho života. Ľudia, ktorí radi používajú digitálne zariadenia, ako sú smartfóny, komunikujú s dotykovými panelmi neustále v každodennom živote. Používame ich aj v iných zariadeniach, ako sú bankomaty, elektronické kiosky v bežných obchodoch, digitálne fotografické tlačiarne u veľkoobchodníkov, informačné terminály knižníc, kopírky a navigačné systémy do automobilov.

 

Dotykové panely s odporovou fóliou

V roku 2010 predstavovali dotykové sklá pre mobily s odporovou fóliou najpoužívanejšiu metódu na trhu. Dotykové panely založené na tejto metóde sú tiež známe pod názvom dotykové panely citlivé na tlak alebo analógovo odolné fólie.

Odporové dotykové sklá sú navrhnuté s niekoľkými vrstvami oddelenými tenkými medzerami. Je potrebné vyvinúť malý tlak prstom alebo stylusom, aby sa vrstvy navzájom dotýkali a dokončili obvod a aktivovali funkcie. K niektorým z obľúbených telefónov vybavených odporovými dotykovými obrazovkami patrí napríklad LG GD 510.

 

Kapacitná dotyková obrazovka

Kapacitná dotyková obrazovka je oveľa viac priateľskejšia k prstom ako odporová. Poskytuje používateľom trochu väčšiu kontrolu prstov, pretože tieto displeje nevyžadujú na pripojenie k operačnému systému žiadny externý predmet.

 

Mobilné telefóny sú čoraz citlivejšie

Keďže je ľudské telo skladom energetických a elektrických vlastností, obrazovka využíva tieto vlastnosti na zistenie, kedy a kde na displej používateľ položí prst. S kapacitnou dotykovou obrazovkou musíte na aktiváciu funkcií vyvíjať len malý tlak alebo žiadny.

 

Pri výbere myslíte na pohodlie

Užívateľské rozhranie je základným aspektom, na ktorý by ste mali myslieť pri výbere dotykového mobilného telefónu alebo akéhokoľvek iného. Mal by byť navrhnutý tak, aby pohodlne vyhovoval prstom akejkoľvek veľkosti. Virtuálna klávesnica by mala byť ľahko použiteľná a mala by uľahčovať rýchle písanie, klávesy by mali byť veľké a dostatočne citlivé, aby vám umožnili ťuknúť na konkrétny kláves a aby ste nestlačili dva klávesy súčasne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *