Ste si istí, že vzdelanie nie je nič pre Vás?

Väčšina z nás sa na školu pozerá ako na nutné zlo. Už veľmi skoro tak presviedčame samých seba, že čo možno najskôr dáme prednosť radšej bežnému zamestnaniu. S rastúcim vekom však prichádzame na to, že predsa len je to v školskej lavici menej namáhavé, ako za pásom vo výrobe.

Dôvod je jasný, bez vzdelania sa jednoducho musíme uskromniť s tým, že náš pracovný život začne nielen podstatne skôr, ale bude aj viac fyzicky náročný. Dnes má vzdelanie väčšina, no aj tak sa niektorí musia uspokojiť s predstavou bežného zamestnanca v nejakej výrobe. A keďže sa k tomu pridá aj fakt, že s najväčšou pravdepodobnosťou v práci strávime aj viac ako 45 rokov, než sa budeme môcť tešiť na dôchodok, každý si zrejme premyslí, či predsa len svoj nástup do zamestnania nebude odďaľovať.

Návšteva vysokej školy je teda populárna, a ak ste ju aj hneď po strednej nevyužili, zrejme sa aj pre svoj budúci pracovný rozvoj budete ešte vracať. Obhájená diplomová práca a štátne skúšky sú dobrým znamením aj pre zamestnávateľov. No rovnako môžu byť aj v prospech Vášho budúceho podnikania.

Nemusí to hneď znamenať, že zvyšok svojho života strávite len v obleku. Najmä kreatívne pozície umožňujú aj naďalej chodiť do práce v pohodlnom oblečení. V takomto prípade iste zrejme oceníte aj originálne tričká z bastard.cz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ste si istí, že vzdelanie nie je nič pre Vás?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *