Nechajte paru pracovať za vás

Žehlenie je jednoznačne jednou z najmenej obľúbených domácich prác. Veľa môže vyriešiť dobrá sušička, ktorá bielizeň jemne otáča a prevzdušňuje. Bežné oblečenie môžete nosiť hneď alebo ho len uhladiť rukou, zložiť a uložiť do skrine. Napriek tomu sa bez žehličky nezaobídeme a v domácnosti je nevyhnutnosťou. Najpredávanejšie sú klasické naparovacie žehličky. Oveľa lepším pomocníkom je však parný generátor. Žehlenie bude oveľa rýchlejšie a jednoduchšie a môžete pri ňom pokojne dopozerať aj svoj obľúbený seriál.

Dnešný život je veľmi hektický, ale zároveň chceme veľa vecí zažiť. Preto sa určite hodí, keď si môžeme zjednodušiť každodenný život a úlohy, ktoré prináša. Pokiaľ ide o žehlenie, práve tu prichádza na rad para – a ešte lepšie, jej veľké množstvo. Preto sa oplatí vymeniť klasickú žehličku za jej pokročilejšiu verziu – parný generátor.

Parný generátor sa od naparovacej žehličky líši už na prvý pohľad: je oveľa robustnejší, má vyšší výkon a oveľa väčšiu nádržku na vodu. Vďaka tomu dokáže vyprodukovať oveľa viac pary, ktorú na rozdiel od žehličky uvoľňuje pod tlakom. Poradí si tak nielen s bežným oblečením, ako je bavlnené tričko alebo mikina, ale aj s látkami a textíliami, ktoré sú postrachom každého, kto sa niekedy pokúšal dosiahnuť dokonalý vzhľad napríklad vypraného ľanového obrusu.

Napríklad parný generátor Gorenje SGD2800WV má naozaj veľkú nádržku s objemom 1,7 l, do ktorej stačí naliať obyčajnú vodu z vodovodu. Toto množstvo vody vytvorí dostatok pary na niekoľko hodín žehlenia.

„Para sa uvoľňuje pod tlakom až 7 barov s maximálnym parným rázom až 500 g pary za minútu. Dokonale hladká keramická plocha ľahko kĺže po tkanine; má 25 otvorov, cez ktoré para preniká do vlákien tkaniny a spolu s teplom žehličky zabezpečuje dokonalý výsledok. Distribúcia pary je rovnomerná a umožňuje starostlivosť o všetky typy tkanín vrátane napríklad hrubej džínsoviny alebo jemného hodvábu a vlny,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky Gorenje.

Konkrétne tento spotrebič má automatické odvápňovanie a zbernú nádobku na zachytávanie vodného kameňa, takže sa nemusíte obávať prácneho čistenia. Či už teda máte malú alebo naozaj veľkú kopu bielizne, ktorá čaká na vyžehlenie, v podstate „SA TO“ urobí samo, presne tak, ako ste si vždy želali. A možno vás žehlenie nakoniec začne baviť. Dostatočne dlhý kábel vám umožní pri žehlení pokojne sledovať aj obľúbený seriál.

Produktový tip: Parný generátor Gorenje SGD2800WV

Parný generátor Gorenje SGD2800WV má ergonomický dizajn, vďaka ktorému bude žehlenie aj veľkých hromád bielizne hračkou. Dokonale hladká keramická žehliaca plocha bez námahy kĺže po tkanine, zatiaľ čo para intenzívne preniká do vlákien pod tlakom až 7 barov. Môžete žehliť aj vertikálne, napríklad oblečenie na vešiakoch alebo závesy. Odnímateľná nádržka na vodu má veľký objem 1,7 l, čo stačí na niekoľko hodín žehlenia. Má automatické čistenie – v zbernej nádobke sa hromadí vodný kameň a spotrebič vás sám upozorní, keď je čas ho „vysypať“. Jeho cena je 139 EUR.

sk.gorenje.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *