Spomaľte starnutie vašej pleti a objavte účinky kolagénu

O výhodách kolagénu počúvame takmer všade. Je to však dobre premyslený reklamný trik alebo je naozaj tak účinný?

 

Čo je to kolagén?

Kolagén je najhojnejší proteín, ktorý sa prirodzene nachádza vo vašom tele. Je to v podstate látka, ktorá drží vaše telo pohromade. Je to  spojivové tkanivo, ktoré tvorí vaše svaly, väzy, kosti, šľachy a kožnú bariéru. Kolagén dodáva pokožke mladistvý  a žiarivý vzhľad. Ale prirodzená produkcia kolagénu s pribúdajúcim vekom klesá, čo prispieva k suchej pokožke, jemným líniám, ochabovaniu kože, ale tiež k boľavým kĺbom. Poznáme morský, rybí a hovädzí kolagén. V ďalších riadkoch sa zameriame na hovädzí kolagén.

 

Hovädzí kolagén

Hovädzí kolagén  z voľne pasúceho sa dobytka je prirodzene sa vyskytujúci proteín prítomný v spojivovom tkanive, kostiach, chrupavkách a koži kráv. Kolagénové doplnky, ktoré vidíte v obchodoch, sú zvyčajne vyrobené z hovädzej kože. Existuje niekoľko typov kolagénu, z ktorých každý pozostáva z rôznych aminokyselín. Kolagén z kráv je podobný kolagénu, ktorý máme v našom tele. Existujú tri typy kolagénu – typ I, typ II a typ III. Kolagén typu I a typu III sa v tele nachádza spoločne a má podobné funkcie. Obidva pomáhajú udržiavať zdravie a štruktúru kože, kostí, svalov, šliach, väzov, krvných ciev a orgánov. Kolagén II sa na druhej strane často nachádza v chrupavke a podporuje iba zdravie kĺbov. Nachádza sa v morskom kolagéne spolu s kolagénom typu I, ale morskému kolagénu chýba základný kolagén typu III, ktorý je  prítomný v hovädzom kolagéne.

 

Komplexná výživa pleti

Ak chcete dosiahnuť čo najrýchlejší a najviditeľnejší účinok pre vašu pleť, užívajte kolagén v kombinácii s kyselinou hyalúronovou, biotínom a vitamínom C. S pribúdajúcim vekom sa produkcia kľúčových látok v pokožke vrátane kyseliny hyalurónovej spolu s kolagénom a elastínom znižuje. Výsledkom je, že naša pokožka stráca objem, hydratáciu a vláčnosť. Kyselina hyalurónová hrá kľúčovú úlohu pri hydratácii pokožky a zvyšuje jej elasticitu. Vitamín H, bežnejšie známy ako biotín, je potrebný pre zdravú pokožku, vlasy, oči a pečeň. Konzumácia kolagénu s vitamínom C dáva telu najlepšiu šancu na plné využitie spotrebovaného kolagénu. Vitamín C optimalizuje biologickú dostupnosť kolagénového doplnku, pretože je nevyhnutný pre jeho syntézu.

Pri udržiavaní zdravého tela a pokožky, je potrebné prijímať dostatok vitamínov. Často počúvame o dôležitosti vitamínu A, C,E  a zinku pre pleť, ale nezabúdajte ani na často opomínaný vitamín K, ktorý pomáha v boji proti kruhom pod očami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *