Pripravte svoju domácnosť na jar

Kvety už začínajú kvitnúť, vtáky pospevujú a Veľká noc je za rohom, ale máte pocit, že váš domov má stále zimnú atmosféru? Jarné upratovanie je tradíciou, ktorá nám umožňuje osviežiť naše domovy a získať náskok pred často hektickými obdobiami jari a leta.

 

Izba po izbe

Čistiť izbu po izbe je najefektívnejší spôsob ako upratať vašu domácnosť. Vytvorte kontrolné zoznamy na čistenie pre každú miestnosť, ktoré vám pomôžu usporiadať si veci a pripomenú vám oblasti, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Pokojne vynechajte plochy, ktoré upratujete často alebo dennodenne a zamerajte sa na oblasti, ktoré sú často prehliadané a v zime neboli upratované.

Ďalej postupujte podľa bežnej rutiny čistenia: utrite prach, pulty, vyčistite kúpeľne, vysajte a umyte podlahy. V duchu jarného upratovania postúpte o krok ďalej a oprášte a vyčistite ťažko dostupné miesta, napríklad za nábytkom a v rohoch.

Okrem bežného umývania a vysávania, ktoré robíte, využite túto príležitosť aj na hĺbkové čistenie koberca. Hĺbkové čistenie vás zbaví nečistôt a prachových častíc, ktoré sa nachádzajú vo vláknach koberca, ktoré tam zanechala zima. Koberce sú najväčším vzduchovým filtrom v našich domácnostiach. Dobré hĺbkové čistenie môže tento filter vynulovať a udržať svieže nielen vaše koberce, ale aj vzduch.

Nezabúdajte ani na podlahy a parkety, ktoré treba poriadne vyčistiť a pripraviť na jar. Ak máte na podlahe škrabance od topánok, skúste ich pretrieť novou tenisovou loptičkou. Nezabúdajte vyčistiť ani lišty podláh. Pokiaľ ide o čistenie, soklové lišty majú tendenciu byť v spodných priečkach na zozname vecí, ktoré pravidelne čistíme. Keď sa pozriete na ne bližšie, zistíte, že sú v skutočnosti  zberačmi prachu.

 

Presuňte sa na záhradu

Mnohé práce je potrebné vykonávať sezónne, najmä v rámci prípravy na teplejšie počasie. Takže ich začleňte do svojej rutiny jarného upratovania. Napríklad, pustite sa do vonkajších prác, ako je čistenie grilu, terasy a vonkajších okien, hneď ako sa počasie oteplí. Odložte  aj zimné oblečenie, posteľnú bielizeň, dekorácie a iné predmety, ktoré súvisia so zimou. A vytiahnite jarné veci, aby váš domov získal svieži vzhľad.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *