Rolety deň a noc: Všetko, čo potrebujete vedieť

Premýšľate nad pridaním inovatívneho prvku do vašej domácnosti? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám všetky potrebné informácie o roletách deň a noc, ktoré si s určitosťou zamilujete.

Zakúpiť si kvalitný a inovatívny prvok do domácnosti dnes nemusí byť vôbec tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ak chcete niečo zrenovovať, skvelým riešením je práve výmena okien. Okná majú svoju životnosť a po čase sa môžu prirodzeným spôsobom opotrebovať. To je normálne a preto by ste mali aj vy popremýšľať nad ich výmenou. V súčasnosti existuje hneď niekoľko typov okien. Môže ísť o plastové alebo drevené, s rôznymi imitáciami a motívmi. Drevené okná sa v súčasnosti používajú najmä na staré chaty a staršie budovy. Skvelým riešením sú plastové okná, ktoré si môžete zakúpiť napríklad s imitáciou dreva. Samozrejme, nemali by ste zabúdať aj na potrebné príslušenstvo. Skvelá voľba sú rolety deň a noc, ktoré idú čoraz viac do popredia. Rozhodne sa však niet čomu čudovať. O ich vlastnostiach a benefitoch sa máte možnosť dočítať v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

 

Obľúbená novinka

Rolety deň a noc sa v súčasnosti považujú za modernú a zároveň aj mimoriadne obľúbenú novinku. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Predsa len, klasické žalúzie či záclony sú už dávno von z módy. Preto ak chcete zrenovovať svoje bývanie, popremýšľajte radšej nad tými viac modernými prvkami. Skvelým riešením je roleta deň a noc. Tento pojem znamená, že tento typ roliet pozostáva zo striedajúcich pruhov. Vysvetliť sa to dá aj tak, že tieto rolety majú dva typy pruhov. Jeden typ je priehľadný a druhý zase naopak tmavý. Samozrejme, má to svoje opodstatnenie. Tento moderný a inovatívny systém vám totiž dokáže zabezpečiť to, že vám do miestnosti bude vstupovať prirodzené svetlo. Zároveň vám však dokáže priestor zatemniť natoľko, že sa budete mať možnosť zbaviť nežiadúcich pohľadov okoloidúcich a susedov.

 

Jednoduché a elektrické ovládanie

Medzi najväčšie benefity roliet deň a noc patrí bezpochyby aj ich jednoduché ovládanie. Môžete ich, dokonca, ovládať aj pomocou elektrického ovládača, čo vám ušetrí množstvo času. V neposlednom rade ide o mimoriadne komfortné a moderné riešenie. Elektrické rolety deň a noc tak môžete ovládať z gauča, postele alebo kuchyne. Jednoducho odvšadiaľ, kde potrebujete. Preto ak rozmýšľate nad prvkom do chytrej domácnosti, ktorý sa bude dať jednoducho ovládať, rolety deň a noc sú stvorené ako pre vás.

 

Rýchly upgrade roliet

Máte doma rolety deň a noc, avšak ovládate ich manuálne? Nemusíte zúfať. Spoločnosť FEXI vám zaručí rýchly upgrade roliet deň a noc na elektronickú podobu. Ovládanie tak budete mať viac komfortné, čo si rozhodne ihneď zamilujete. Všetky praktické videonávody nájdete aj na webe spoločnosti FEXI. Videonávody sú spravené tak, aby ste im pochopili a hravo zvládli upgrade roliet. Určite sa nemusíte ničoho obávať, recenzie zákazníkov hovoria o tom, že prehodenie bolo skutočne jednoduché, no sami by na to určite neprišli. Rolety do okien deň a noc je moderné riešenie pre chytrú domácnosť a preto by mali byť vybavené aj automatickým ovládaním pomocou elektrického ovládača. Uľahčí vám to tak robotu.

 

Rolety vám zaistia komfort

Medzi hlavné dôvody toho, prečo si ľudia zaobstarajú rolety deň a noc patrí najmä vysoký komfort. Ak máte totiž radi poobedný spánok, bez akýchkoľvek problémov si budete môcť pospať poobede, bez toho, aby vás niečo vyrušovalo. Naopak, ak máte radi veľa svetla v miestnosti, rolety si tak môžete nastaviť na priehľadné pruhy. Zatemňujúce elektrické rolety deň a noc vám tak budú robiť skvelého spoločníka na každý deň. Ide o mimoriadne inovatívne riešenie, ktoré si môžete ovládať na základe vlastných preferencií a možností. Množstvo domácnosti dnes už má tieto jedinečné rolety a zatiaľ sú známe len pozitívne ohlasy.

 

Univerzálne rolety deň a noc

Taktiež je potrebné spomenúť, že rolety deň a noc sú maximálne univerzálne. To znamená, že sú vhodné do každej miestnosti. Hodia sa napríklad do spálne, obývačky, detskej izby, kuchyne, ale aj kúpeľne. Môžete si ich dať z vonkajšej alebo vnútornej strany, pričom dokážu dokonale odrážať aj priame slnečné žiarenie. To je veľkým benefitom, pretože sa vám tak interiér domu alebo bytu nebude nejakým spôsobom zbytočne prehrievať. Ušetríte tak na náklady, ktoré by ste museli v opačnom prípade investovať napríklad do klimatizácie. Takto budete mať vďaka roletám deň a noc príjemný vzduch v interiéri, ktorý si rozhodne ihneď zamilujete.

 

Základom sú kvalitné rolety

Ak chcete, aby vám rolety vydržali skutočne dlho, mali by ste si v prvom rade vybrať spoločnosť, kde si rolety deň a noc zakúpite. Samozrejme, v súčasnosti je možné dať si vyrobiť rolety deň a noc na mieru, kedy ide o skutočne originálny prvom do domácnosti. Najskôr sa však zamerajte na spoločnosť. Tá by mala byť kvalitná. Zistíte to napríklad na základe jednotlivých recenzií a histórie značky danej spoločnosti. Čím dlhšiu prax majú v danej oblasti, tým je to lepšie. Zakúpením kvalitných roliet totiž predĺžite ich životnosť a kvalitu. Preto radšej zainvestujte viac. V tomto prípade sa rozhodne šetriť neoplatí.

 

Jednoduchá montáž

Medzi ďalšie benefity roliet deň a noc patrí bezpochyby aj jednoduchá montáž. Zvládne ju skutočne každý. Pozrieť si môžete podrobné videonávody, poprípade manuál, ktorý je priložený pri každom produkte. Ak predsa len chcete nechať túto činnosť na niekoho iného, môžete si zaplatiť za montáž. Ako sme však už spomínali, ide o jednoduchú montáž, ktorá vám rozhodne nebude trvať celý deň. Predsa len si na to vyhraďte radšej viac času, aby ste neboli zbytočne nervózni a frustrovaní.

 

Vynikajú aj dizajnom

Rolety deň a noc sú moderným a inovatívnym prvkom do domácnosti. V neposlednom rade však vynikajú aj svojím dizajnom. Sú výborným riešením do chytrej domácnosti, na moderné, ale aj staršie budovy, ktoré istým spôsobom dokážu oživiť. Na prvý pohľad vás zaujme dizajn týchto roliet, ktorý je skutočne očarujúci. Pri kúpe si však aj vy môžete vybrať z viacerých motívov a dizajnov tohto prvku.

 

Oplatí sa kúpa roliet deň a noc?

Premýšľate nad kúpou roliet deň a noc, no stále si nie ste úplne istí? Rolety deň a noc sú skutočne zaujímavým prvkom. Majú množstvo výhod a len minimum nevýhod. Niektorým ľuďom totiž nemusí hneď sadnúť ich dizajn, čo ihneď považujú za nevýhodu. Taktiež niekomu vadí úplné zatienenie, avšak to je možné jednoduchým spôsobom regulovať pomocou elektrického ovládania. Otázkou však ostáva napríklad cena, ktorá je pre mnohých ľudí vysoká. V tomto prípade sa však platí za vysokú kvalitu a v neposlednom rade aj výborné prevedenie. Ak chcete, aby vám tento produkt vydržal roky bez poškodenia, zainvestujte viac. Samozrejme, to neznamená, že teraz budete musieť investovať celý svoj majetok. Je len dobré a odporúčané ak v tomto prípade nejakým spôsobom nešetríte.

 

Aké poznáme typy roliet?

V súčasnosti existuje hneď niekoľko typov roliet deň a noc. Sú dostupné vo viacerých variantoch, pričom si z nich môžete vyberať. Samozrejme, vybrať si môžete aj zo širokej škály farieb, motívov a prevedenia. Taktiež sa zamerajte aj na spôsob montáže, ktorý je v tomto prípade veľmi dôležitý. Rolety deň a noc môžu byť klasické, v kazete alebo neinvazívne. Čo sa týka klasických roliet, tie sa len priskrutkujú na stenu, poprípade na rám okna. Vhodné sú najmä na okná tých väčších rozmerov.

Rolety deň a noc v kazete sú považované za tie najviac elegantné. Majú totiž špeciálne lišty, ktoré aj perfektne držia v požadovanej polohe. Praktickým riešením je v tomto prípade to, že lišty skrývajú v prípade potreby látku do kazety. To znamená, že sa nejakým spôsobom neušpinia a nepoškodia. Čo sa týka neinvazívnych roliet deň a noc, tie sú taktiež veľmi praktické a elegantné. Vynikajú mimoriadne jednoduchou montážou, ktorú si bezpochyby zamilujete. Neinvazívne rolety deň a noc sa len uchytia na špeciálne háky.

Vďaka tomuto spôsobu uchytenia nedochádza k poškodeniu okna ani rámu. To, aký typ roliet deň a noc si vyberiete je len na vás. Nezabúdajte však na to, že ak budú vybavené manuálnym ovládaním, viete ich jednoduchým spôsobom prehodiť na to elektrické ovládanie vďaka videonávodom od spoločnosti FEXI.

 

Dôležitá je starostlivosť o rolety deň a noc

V neposlednom rade musíme spomenúť potrebnú starostlivosť o rolety deň a noc. Sú totiž vyrobené z látky, a to konkrétne ich pruhy. Tie je potrebné raz za čas očistiť. Tak, ako na všetko, aj v tomto prípade platí, že prach veľmi rád sadá na tento druh materiálu. Preto by ste mali jednoduchým spôsobom vyčistiť jednotlivé pruhy. Postačí vám vlhčená handrička, kefka, poprípade iné ošetrujúce prípravky. Ak sa budete o rolety deň a noc starať pravidelne, vydržia vám výrazne dlhšie a taktiež sa ukáže aj ich vysoká mechanická odolnosť. V takomto prípade sa investovať a starať o tento druh materiálu skutočne oplatí.

Veríme, že sme vás inšpirovali a tie správne rolety deň a noc do okien si zakúpite aj vy. Ide o inovatívne riešenie, ktoré určite neoľutujete. Tak čo, idete do toho aj vy?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *