Prečo vsadiť na aku náradie? Toto sú hlavné výhody

Máte s aku náradím neblahú skúsenosť a radšej ste verný osvedčenej klasike s káblom, či dokonca vlastným spaľovacím motorom? Technológia sa rýchlo posúva dopredu. Možno by ste mali dať aku náradiu druhú šancu.
 

Výdrž už nie je problém

Zatiaľ čo predtým boli v aku náradí batérie s nízkou kapacitou a energia sa z nich ešte navyše samovoľne strácala, moderné náradie s lithium-iontovou batériou podobnými neduhmi netrpí. Je to aj vďaka tomu, že do vývoja batérií masívne investujú korporácie z celého sveta – sú potrebné do notebookov, mobilných telefónov a dokonca aj do automobilov na elektrický pohon.  Aku vŕtačka s modernou batériou vám bude slúžiť niekoľko hodín a energia v nej zostane aj v prípade, že ju na niekoľko dní či týždňov odložíte.

Počas práce potom môžete náradie ľahko priebežne dobíjať. Poslúži vám na to bezdrôtové nabíjanie niektorých modelov. Prípadným riešením je kúpa rezervného akumulátora. Môžete tak striedať dve batérie a energie bude vždy dostatok.

 

Aj aku náradie môže byť výkonné

Vďaka tomu, že batérie majú čoraz väčšiu kapacitu, dokážu podať aj vyšší výkon. Neplatí to iba pre elektromobily, ale aj pre aku náradie. Časy, kedy náradie na batériu nedosahovalo výkon porovnateľný s výkonom alternatív s káblom do zásuvky či vlastným motorom, sú dávno preč. Ak si teda aku vŕtačku predstavujete skôr ako elektrizovaný skrutkovač, spozornite. modernými aku vŕtačkami na batériu môžete vŕtať do stien i kovu a robiť aj náročné stavebné úkony. Na trhu sú dokonca aj aku vŕtacie kladivá.

 

Už žiadne problémy s káblami či olejom

Takmer každý, kto niekedy pracoval s elektrickým náradím napájaným zo siete, má skúsenosť s tým, že sa mu do cesty priplietol kábel. A došlo tak k jeho „namotaniu“, či dokonca prestrihnutiu – napríklad záhradnými nožnicami, kosačkou, brúskou či pílou.

Nejde iba o nepríjemnosť, ale predovšetkým o pomerne nebezpečnú udalosť, ktorá môže skončiť úrazom. S aku náradím tieto starosti odpadajú. Môžete sa naplno venovať svojej práci, žiadne káble sa vám pod rukami ani nohami pliesť nebudú.

Podobne je to aj s náradím s benzínovým motorom – kosačky, motorové píly, krovinorezy. Sú hlučné, zapáchajú a hlavne je potrebné do nich dopĺňať palivo a olej. Pravidelne sa pritom stáva, že nejaká kvapka unikne a dostane sa do podložia alebo urobí nevzhľadný fľak na terase. Ani tieto problémy už s aku náradím riešiť nemusíte.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *