4 tipy, ktoré vám pomôžu zariadiť si ekologické bývanie

Chceli by ste si zariadiť bývanie v ekologickom štýle? Interiérový dizajn  preferuje dekorácie a materiály, ktoré sú priateľské voči životnému prostrediu, sa dostáva do popredia. Akými prvkami sa teda vyznačuje ekologické bývanie?

 

Rastliny sú dokonalou dekoráciu

Rastliny sú skvelou dekoráciou a vnášajú do domácnosti čerstvosť, život a prírodnú krásu. Ani nehovoriac o vôňach, ktoré vás pošteklia vďaka kvetom v nose vždy, keď vstúpite do miestnosti.

 

Presvetlené miestnosti

Svetlo je dôležitým prvkom v mnohých interiérových štýloch. Preto sa snažte denné svetlo v miestnostiach maximalizovať a zbaviť sa ťažkých závesov. Skvelou voľbou sú tiež francúzske okná, ktoré do miestností prepúšťajú veľa svetla. V miestnostiach, kde prirodzené svetlo chýba, umiestnite svietidlá.

 

Nábytok a podlahové krytiny z prírodných materiálov

Zabudnite na stoličky či stoly, ktoré sú vyrobené z plastov. Ekologické bývanie je o prírodných materiálov. Preto stavte na nábytok z dreva či iných organických materiálov, medzi ktoré patrí napríklad bambus. Všetky kúsky, ktoré sú vyrobené z polyesteru, nylonu či iných syntetických materiálov do ekologickyćh interiérov nepatria.

Čo sa týka podláh, dobrou voľbou sú drevené podlahy, ktoré prichádzajú v mnohých odtieňoch aj textúrach. Populárnými sa stávajú tiež korkové podlahy pochádzajúce z kôry špeciálnych stromov, korkových dubov, ktoré sa regenerujú a kôra im dorastá. Medzi zaujímavé alterntívy patrí aj prírodné linoleum, ktoré v posledných rokoch získalo na obľúbenosti.

 

Naturálne textílie

Nejde iba o nábytok a povrchové úpravy, no taktiež o matrace, vankúše či ďalšie dekorácie a funkčné kúsky, ktoré by mali byť vyrobené z prírodných materiálov. Rovnako sa to vzťahuje na koberce, z ktorých by ste mali voliť vlnené či bavlnené alternatívy.

Ako sa vám pozdáva ekologické bývanie? Zariadite si domácnosť v ekologickom štýle aj vy?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
4 tipy, ktoré vám pomôžu zariadiť si ekologické bývanie, 1.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *