Luxusné ubytovanie v srdci Krkonôš je tým pravým pre letnú dovolenku

Pojem luxus si každý vykladá inak. Ak sa vaše myšlienky pri obyčajnom počutí tohto slova premenia vo vidinu pokojného odpočinku uprostred nedotknutej horskej prírody a v interiéri, ktorý akoby vypadol z nejakého historického filmu, gratulujeme vám. Presne pre vás je luxusné ubytovanie v centre Krkonôš za múrmi historických dreveníc v starom štýle ako stvorené.

 

História v samých začiatkoch

Krkonoše boli v minulosti známym banským regiónom. Počas 14. až 17. storočia sa tu hojne tažili rudy s obsahom vzácnych kovov a po tejto činnosti tu dodnes zostali početné historické pamiatky. Chalupa Ledárna stojí práve v ich strede – mestečku Černý Důl, ktoré zvedavým turistom ponúka veľa jedinečných historických pamätihodností aj zaujímavých výletov do okolia.

A kto by nechcel mať jedinečné miesta pre letné výlety priamo pred nosom? Len prechádzka ulicami mestečka Černý Důl vám zaberie celý deň. V tejto bývalej historickej osade je napríklad stále k videniu najdlhšia funkčná nákladná lanovka v strednej Európe. Nádherný je tiež kostol svätého Michala, Myslivna, hotel Pošta alebo Stĺp so sochou svätého Jána Nepomuckého. Výlety po okolí potom odhalia staré vápencové bane, unikátnu zvonkohru alebo napríklad netradičný pivný chodník.

12171_large

Romantika ako vystrihnutá zo starých kníh

Chalupa Ledárna je u návštevníkov obľúbená hneď z dvoch dôvodov. Kombinuje v sebe totiž ľahkú dostupnosť turistických cieľov a ničím nerušené bývanie na samote. Súkromie zaisťuje veľká predzáhradka s detským ihriskom, vonkajšou vírivkou a pôvabným prírodným jazierkom, ktoré zaručí príjemný pobyt aj v tých najteplejších letných mesiacoch.

A štýlová je aj samotná chalupa Ledárna. Svojou architektúrou napodobňuje vidiecky štýl tradičných krkonošských dreveníc a pri návrhu jej vybavenia sa dizajnéri inšpirovali skutočným historickým nábytkom a doplnkami. Spálňa je priamo rozprávková s maľovanými posteľami a drevenými trámami a stĺpmi, veľká kachľová pec zase ponúka príjemný pohľad na horiaci oheň vďaka veľkorysému preskleniu krbovej vložky.

Jedinečné ubytovanie vráti každého návštevníka späť do pokojnej a neuponáhľanej doby našich babičiek a dodá tú správnu atmosféru pre neopakovateľné trávenie dovolenky, ktorá vám dodá energiu na mnoho ďalších pracovných týždňov.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *