Legendia – svet magickej zábavy pre malých i veľkých

Zábavný park Legendia (Sliezske veselé mestečko) v poľskom meste Chorzów oslavuje neuveriteľné 60.výročie svojho otvorenia.  V ponuke tohto najstaršieho a najväčšieho tematického zábavného parku v Poľsku pribudla pri tejto príležitosti aj unikátna multimediálna show odohrávajúca sa na hladine jazera.

Legendia – Sliezske veselé mestečko je v Sliezsku atrakciou číslo 1. Ponúka magický svet zábavy, v ktorom dominujú legendy, rozprávky a príbehy. Vďaka nim spoznáte sliezskeho banského ducha Skarbnika, legendárneho zakladateľa krajiny Lecha či hrôzostrašného Baziliška.  Nádherný park rozprestierajúci sa na 26 hektároch zelene v blízkosti čarovného jazera sa nachádza približne 90min jazdy autom od slovenských hraníc (60min z ČR).  Nájdete v ňom viac ako 40 atrakcií z kategórie detských, rodinných a aj extrémnych.

 

Lech – výnimočný rollercoaster i zaujímavá legenda

Jednou z dominánt Legendie dotvárajúcich jej panorámu je Lech Coaster nachádzajúci sa na brehu jazera. Dych vyrážajúca atrakcia ocenená titulom Best Coaster 2017 v prestížnej tematickej súťaži o najlepší európsky rollercoaster za rok 2017 ponúka nielen adrenalínový zážitok  ale aj jedinečný príbeh legendárneho zakladateľa krajiny spojený s nádhernou tematizáciou celého príbehu.  

Skvelú zábavu ponúknu návštevníkom aj ďalšie atrakcie – nádherný výhľad na celý park z výšky 40 metrov ponúka najkrajší kvet Legendie – obrovská Legendia Flower, štýlovú retro zábavu s vetrom vo vlasoch Dream Flight Airlines,  alebo Tea Cups – čajové šálky, v ktorých sa príjemne zabavíte s celou rodinou.

 

Legendia At Night – výnimočné večery v Legendii

Dominantou areálu je nádherné jazero. Práve na ňom vyrástla scéna, na ktorej sa počas večerných programov Legendia At Night  odohráva jedinečné multimediálne divadlo spájajúce 3D mapping, tanec a vodné efekty. To všetko s cieľom vyrozprávať vzrušujúci príbeh vychádzajúci zo starých slovanských legiend.

„Jazero v našom parku je unikátnym prvkom vytvárajúcim jedinečnú atmosféru celej Legendie. Keďže tá nie je len zábavným parkom, ale aj parkom tematickým, chceme našim hosťom dopriať skvelú zábavu nielen na kolotočoch či horských dráhach, ale aj ich zapojením do fantastických príbehov“ hovorí manažérka Legendie Izabela Kieliś.

 

Bazilišok – atrakcia s Oscarom svetovej zábavnej branže

Oscara svetovej zábavnej branže – ocenenie Thea Awards – získal zábavný park Legendia za rodinnú atrakciu Bazilišok. Bazilišok je jedinou rodinnou atrakciou typu Interactive Dark Ride v Poľsku a zároveň jednou z najmodernejších atrakcií na svete.

Vďaka tomu, že nemá žiadny vekový ani vzrastový limit, ponúka zábavu návštevníkom všetkých vekových kategórií. Kto z rodiny bude najšikovnejší v love príšer?

 

Vyberte sa do Legendie

Legendia – Sliezske veselé mestečko v Chorzowe je otvorená denne okrem pondelka. Vstupenky sú k dispozícii najvýhodnejšie online cez www.gopass.sk. Viac podrobností o jednotlivých atrakciách i otváracích hodinách parku nájdete na www.legendia.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *