Estetika sendvičových panelov: Objavte široký výber možností

Rozmery a montáž

PUR panely a PIR panely tvorí jadro z polyuretánovej, respektíve polyizokyanurátovej peny a kovové opláštenie. Hrúbka jadra má vplyv aj na izolačné vlastnosti sendvičových panelov, ktoré možno použiť pri zateplení vonkajších i vnútorných stien, ale aj podláh, pivníc či striech. Svoje uplatnenie nachádzajú aj pri montovaných halách.

Okrem skvelých izolačných vlastností sa sendvičové panely vyznačujú aj flexibilitou v otázkach rozmerov a celkového vzhľadu. Praktickou i estetickou výhodou sendvičových panelov je prispôsobenie rozmerov a možnosti ich montáže zvislo alebo vodorovne.

Ďalším plusom pri montáži PUR a PIR panelov je i fakt, že ich možno vzájomne kombinovať. V rámci jednej konštrukcie tak môžete použiť niekoľko farieb sendvičových panelov a vytvoriť unikátne vzory.

Vedeli ste, že? Sendvičové panely môžete doplniť aj o presvetľovacie panely prepúšťajúce svetlo z exteriéru.

 

Farby a tvary

Ak by sme ostali pri farbách, okrem bielej alebo sivej, máte na výber spomedzi celého radu ďalších farieb. Medzi nimi napríklad aj výraznejšej červenej, horčicovej, machovo zelenej či modrej.

PUR a PIR panely môžu mať hladké kovové opláštenie, no nemusí tomu tak byť vždy. Bežnými je i vrúbkovanie, rebrovanie alebo vlnitý tvar kovu. Niektoré druhy strešných sendvičových panelov dokonca imitujú strešné krytiny, akou je škridla.

Aj keď sa to možno nezdá, aj spoje medzi jednotlivými panelmi môžu zásadne ovplyvniť ich celkový vzhľad. Oveľa estetickejšie pôsobí, ak sú skryté.

Sendvičové panely sú skutočne flexibilným izolačným materiálom, ktorý ponúka omnoho viac, ako len kvalitnú izoláciu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *