Aktuálne trendy kobercov

Niekedy je tou najlepšou voľbou pre vašu izbu mäkká a príjemná podlaha. Hoci je tvrdé drevo neuveriteľne populárne, koberce sa vracajú do módy čiastočne aj vďaka novým inovatívnym možnostiam na trhu. Koberec je skvelou voľbou do spální a obývačiek a detských izieb, kde môže tvrdé drevo pôsobiť príliš chladne a sterilne. Hodí sa tiež do každej miestnosti, kde hrozí poškodenie vodou.

Aby bol koberec rovnako krásny a funkčný ako iná podlahová krytina, výrobcovia kobercov využívajú technológiu vo svoj prospech, vytvárajú obľúbené vzory a ohromujúce nové funkcie. Ak uvažujete o koberci, tu sú niektoré z najtrendovejších nápadov tohto roka.

 

Vyskúšajte koberec z prírodného vlákna

Koberce prinášajú teplo a mäkko pod nohami, vďaka čomu sú príťažlivé. Aj keď táto pokrývka podlahy na čas stratila popularitu a nahradilo ju tvrdé drevo, luxusné vinyly, laminátové podlahy a iné inovatívne podlahové krytiny, posledné roky sa vracia opäť do módy.

Ak sa rozhodujete medzi kobercom a tvrdým drevom, zvážte koberec z prírodných vlákien. Kobercové materiály z prírodných vlákien, ako je juta, sisal, vlna alebo morská tráva, sú skvelou alternatívou k tvrdému drevu, pretože ponúkajú podobný organický vzhľad. Zároveň nie sú tak finančne náročné ani náročné na údržbu ako tvrdé drevo.

 

Pruhy

Pruhy sú skvelým spôsobom, ako predĺžiť alebo rozšíriť malú miestnosť. Vytvárajú optickú ilúziu a dodávajú hĺbku akémukoľvek priestoru. Moderné sú veľké, výrazné pruhy, ale môžete nájsť aj koberec v tenších pruhovaných vzoroch pre jemnejší, elegantnejší vzhľad. Koberce do kúpeľne s pruhami vám môžu pomôcť túto miestnosť optický rozšíriť.

 

Neutrálne farby

Pokiaľ ide o farbu koberca, svetlé a neutrálne farby zostávajú obľúbené. Mäkkosť koberca poskytuje vizuálny a hmatový doplnok k teplým a príjemným farbám, ktoré sa naďalej udomácňujú v náteroch a domácich akcentoch. Koberce do obývačky sú preto obľúbené v béžových farbách s jemným akcentom hlavnej farby miestnosti.

Koberce a behúne  zaznamenávajú oživenie v popularite, pretože majiteľom domácnosti ponúkajú možnosť predviesť skutočne výrazné dizajnové prvky, a to aj v žiarivých farbách,  pričom ideálne sú ručne vyrábané koberce, ktoré sú skutočne jedinečné.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *