Kde vziať peniaze na rekonštrukciu?

Z našich výplat sme radi, že si môžeme dovoliť to najnutnejšie jedlo, oblečenie a vlastné bývanie. Možnosť ušetriť väčšiu hotovosť nie je síce celkom nemožná, no zväčša vyžaduje nemálo času. Z malej výplaty jednoducho mesačne odložíte len pár drobných.

Než sa Vám teda nazbiera väčšia suma, trvá to pomerne dlhý čas. Avšak toto sa oplatí podstúpiť aj v prípade, že máte vlastné bývanie. Nemusíte tak len splatiť hypotéku skôr a tým ušetriť, ale aj drobné opravy v domácnosti nebudú tak náročné, ak môžete čerpať z vlastných zdrojov.

Stále častejšie sa však veľkej popularite teší zatepľovanie. Toto je často nevyhnutné, keďže paneláky, v ktorých bývame sú už opotrebované a potrebujú pomôcť nielen zo stránky estetickej, ale najmä praktickej. Ide však o veľmi komplikovaný zásah, ktorý si prirodzene vyžiada aj oveľa väčšiu hotovosť, ako by sme boli schopní našetriť za niekoľko rokov.

Peniaze na jeho realizáciu tak musíme hľadať inde ako na vlastnom účte. Na výber však máte z viacerých možností. Iste Vás ako prvé napadnú pôžičky. Takéto vysoké sumy, by si však vyžadovali aj nemalý úrok, a teda by ste zaplatili podstatne viac, ako ste si požičali. Túto možnosť preto môžeme ponechať len pre naše súkromie a najmä pre rýchlu potrebu menšej hotovosti.

Oveľa výhodnejšie v takomto prípade vychádza napríklad Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB). Je preto aj oveľa vyhľadávanejší, no nezíska ho každý. Bližšie informácie o ňom ponúka aj stránka psgroup.sk.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kde vziať peniaze na rekonštrukciu?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *