Zelené steny sú krásnou ozdobou aj možnosť pre príjemnú relaxáciu

Už ste videli umelé zelené steny? Môžeme sa s nimi stále častejšie stretávať napr. v kamenných pobočkách bánk, poisťovní a inde, kde ľudia občas čakajú na vybavenie svojej žiadosti. Zelená stena im ponúkne príjemné prostredie, možnosť pri čakaní relaxovať. Rovnako sa nachádza hojne vo veľkých spoločnostiach, kde zamestnávateľ zamestnancom ponúka aj priestor na odpočinok. Používajú sa aj v domácnostiach. Napr. v obývačke prinesie zelená stena vašim očiam i mysli možnosť odreagovať sa.

Čo tvorí zelené steny?

Umelé zelené steny sú zhotovené z panelov o veľkosti 50 x 50 cm alebo 100 x 100 cm. Tieto sa dajú k sebe veľmi ľahko spájať, alebo ich možno jednoducho za pomoci nožníc skrátiť na požadovanú šírku. Čo sa týka zloženia, zelené panely môže tvoriť jeden typ rastliniek, napr. brečtan, ale aj mix rastlín, čím je panel rôznofarebný – v rôznych odtieňoch zelenej, niektoré rastlinky sú aj sfarbené do červena, oranžova… Ich výška je tiež odlišná, panel je veľmi zaujímavý. Nechýbajú ani panely doplnené o drobné kvietky, napr. biele alebo červené.

Zhotovte si zelenú stenu svojpomocne

Stačí pozrieť sa na pár zelených stien napr. na internete a načerpáte toľko inšpirácie, že budete vedieť, akú zelenú stenu by ste si priali u vás doma. Radi vám s výberom a správnou kombináciou poradia aj v obchode. Napr. v zavedenom e-shope florum-shop.sk, kde panely ponúkajú za prijateľné ceny. Tu nájdete zelené panely s dlhou životnosťou, stálofarebné vďaka špeciálnej technológii, a to až po dobu 8 rokov, taktiež mrazuvzdorné, takže sa nemusíte báť, že dôjdu k úhone počas zimy.

Využitie panelov je veľké. Môžu tvoriť zásteny, zelené steny, môžu byť skrášlením mnohých plôch, či už v interiéri, alebo exteriéri.

Pozrite sa na pestré panely na zhotovenie zelenej steny a vyberte si také, ktoré budú vašim očiam najmilšie. Kedykoľvek si budete priať, budete môcť relaxovať s pohľadom upreným na krásne zelenú plochu u vás doma alebo vo firme.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *