Tipy na vianočné darčeky

Chceli by ste urobiť radosť svojim blízkym, ale chýbajú vám nápady? Máme pre vás niekoľko tipov, s ktorými sa určite trafíte do čierneho. Hľadáte darček pre milovníkov osláv, gurmánov alebo pre tých, ktorí si chcú každý deň užívať relax?

Pre milovníkov osláv: Krájač potravín

Žiadna párty alebo rodinná oslava sa nezaobíde bez bohatej obloženej misy s úhľadne naaranžovanými dobrotami pre vegetariánov aj milovníkov mäsa. Elektrický krájač Gorenje R 506E s ostrým a odolným kotúčom z nehrdzavejúcej ocele si vás rýchlo získa. S výkonom motora 160 W ľahko nakrája syr, vykúzli tenké plátky trvanlivej salámy, sušenej alebo klasickej šunky a úhľadné plátky pečiva. Nakrájajte jeden plátok ako druhý a presne taký široký, ako potrebujete; aj preto budú na mise vyzerať skvele. Šírku plátkov si môžete nastaviť od nuly až do 15 mm. Jednoduché ovládanie zvládne každý. Dokonca aj údržba je jednoduchá – stačí utrieť handričkou odnímateľný krájací kotúč a posuvnú krájaciu časť, ktorá zároveň slúži ako odnímateľný podnos na nakrájané dobroty. Stabilitu zaisťujú protišmykové nožičky, ktoré udržia krájač na mieste na akomkoľvek povrchu. Spotrebič má aj praktický priestor na navinutie kábla, aby pri skladovaní neprekážal. Krájač stojí 67,90 EUR.

Pre gurmánov: Teplovzdušná fritéza pre zdravé vyprážanie s minimom tuku

Teplovzdušná fritéza Gorenje AF1409DB je vybavená vysokorýchlostným konvekčným systémom. Tento systém zabezpečuje dokonalú distribúciu tepla – vzduch cirkuluje zhora nadol a späť cez vnútorné steny nádoby. Môžete preto pripravovať vyprážané alebo pečené jedlá s lahodnou chuťou, ale zdravým spôsobom, len s použitím horúceho vzduchu s malým množstvom tuku a bez nepríjemných výparov. Každý pokrm má iné požiadavky na prípravu, preto fritéza ponúka deväť prednastavených programov s nastaviteľnou teplotou od 80 °C do 200 °C. Ľahko tak môžete vyprážať napríklad rezne alebo hranolčeky pre celú rodinu, ale aj sladké dezerty alebo pražené oriešky. Všetko potrebné nastavíte na prehľadnom LCD displeji s dotykovým ovládaním a decentným podsvietením. Extra veľká fritovacia nádoba s celkovým objemom 3,5 l je vybavená praktickou rukoväťou, ktorá umožňuje pohodlné servírovanie. Praktická je aj funkcia časovača, ktorý možno nastaviť až na 60 minút. Spotrebič má príkon až 1400 W a váži 4,5 kg. Protišmykové nožičky zabezpečujú dokonalú stabilitu počas prebiehajúcej prípravy jedla. Cena fritézy je 109 EUR.

Pre príjemnejší všedný deň

Každé ráno si môžete spríjemniť chrumkavým toastom, obed grilovaným mäskom a večeru zapečenými panini: všetko ochotne zvládne kompaktný minigril Gorenje SM701GCB s vysokým výkonom 700 W a nepriľnavými rebrovanými platňami. Je vhodný nielen do domácnosti, ale aj na letné kempovanie. Keď ho práve nepoužívate, ľahko ho zložíte a naviniete kábel tak, aby vám neprekážal. Minigril stojí 27,90 EUR.

O váš ranný čaj a všetko ostatné počas dňa sa postará elegantná rýchlovarná kanvica Gorenje K17CLI v retro dizajne. Vďaka veľkému objemu 1,7 l a vysokému výkonu až 2200 W bude vody rýchlo dostatok aj pre väčšie stretnutia. Efektný analógový teplomer vám uľahčí prípravu obľúbeného nápoja pri správnej teplote, či už si pripravujete biely, zelený alebo čierny čaj. Kanvica stojí 69,90 EUR a získala značku kvality dTest.

sk.gorenje.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *