Zdravé grilovanie, ktoré si môžete vychutnať kdekoľvek

Šťavnaté steaky, grilovaná zelenina, marinované krevety alebo domáce hamburgery – to sú dobroty, ktoré sa nikdy neomrzia. Môžete si ich dopriať v zdravej podobe, aj keď nemáte záhradu a ohnisko alebo veľký gril. Skvelo vám totiž poslúži výkonný stolný gril, ktorý môžete pokojne používať počas celého roka v kuchyni a v lete na balkóne alebo aj pri pikniku vonku či kempovaní.

Grilovanie si spájame s letom a posedením vonku. V skutočnosti však môžeme pripravovať grilované pochúťky po celý rok a oveľa jednoduchšie – stačí na to dobrý elektrický gril.

Rýchlejší a bez dymu

V porovnaní s veľkým vonkajším grilom má množstvo výhod – je pripravený oveľa rýchlejšie a bez námahy, nie je potrebné zháňať drevo, kupovať grilovacie brikety alebo mať plynovú fľašu. Navyše nespôsobuje dym, ktorý by obťažoval susedov, takže si grilovanie môžete užívať, aj keď nemáte veľkú záhradu.

Bez tuku a spálenín

Príprava pokrmov na elektrickom grile je však tiež oveľa zdravšia ako grilovanie na ohni. Môžete grilovať bez tuku a šťava uvoľnená z mäsa alebo rýb sa zachytí v nádobe namiesto toho, aby kvapkala do plameňov a vytvárala škodlivé zlúčeniny. Môžete tiež oveľa presnejšie regulovať teplotu a vyhnúť sa spáleniu jedál, ktoré tiež nie je pre vaše zdravie veľmi prospešné.

Vezmite si ich všade so sebou

Elektrické grily sú tiež ľahko prenosné, takže ich môžete používať v kuchyni a pomocou predlžovacieho kábla všade tam, kde nájdete elektrickú zásuvku: na mestskej terase a balkóne, ale napríklad aj v kempe. A vďaka ich kompaktným rozmerom ich v čase, keď sa nepoužívajú, ľahko upracete.

A po ktorom grile siahnuť, aby „sa to“ urobilo samo?

Stolný gril Gorenje TG2000LCB so silným výkonom 1800 W ponúka naozaj veľkú grilovaciu plochu a je mimoriadne všestranný – má odnímateľnú grilovaciu dosku s hladkým alebo vrúbkovaným nepriľnavým povrchom, ktorú možno používať z oboch strán. Preto poskytuje dokonalé výsledky bez ohľadu na recept. Na rebrovanej doske môžete pripraviť všetko od prepečených steakov, klobás a rýb až po jemne grilovanú zeleninu. Plochú grilovaciu dosku zase využijete na prípravu volského oka alebo palaciniek. Gril môžete umiestniť aj na nerovný povrch, napríklad na terasu alebo záhradný stôl, a otočením gombíka výškovo vyrovnať nožičky. Robustný gril s XXL grilovacou plochou stojí 105 EUR.

 

Kompaktnejší stolný gril Gorenje TG2514B s výkonom 1400 W a hladkou nepriľnavou grilovacou doskou umožňuje zdravé grilovanie bez tuku, pričom jedlo zostáva chutné a zachováva si živiny, chuť a lákavú farbu. Prebytočný tuk a tekutiny počas grilovania odtekajú cez odtokové otvory do zbernej misky pod grilom a nepripaľujú sa. Gril sa veľmi rýchlo zahreje na požadovanú teplotu, ktorú možno presne nastaviť v rozmedzí 60 °C až 250 °C. Praktický gril, s ktorým môžete zdravo pripraviť všetko od mäsa cez ryby až po zeleninu, stojí 74 EUR.

 

 

sk.gorenje.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *