Vianočný darček pre deti, ktorý naozaj poteší? Vlastné ihrisko!

V zime by väčšina z nás najradšej zaspala zimným spánkom a prebudila sa na jar. To však nejde a tak hľadáme na zime to pekné, sneh, lyžovanie, zimné športy a predovšetkým Vianoce. Navyše máme možnosť urobiť radosť aj svojim blízkym vrátane detí a postaviť im vlastné ihrisko.

Mať záhradu, či už pri rodinnom dome alebo napríklad na chate, znamená možnosť oddychu a zábavy, ale aj starostlivosť a prácu okolo. Deti však často pri hre zabudnú, kde už sú záhony a kam nemajú šliapať a tak vaša niekoľkodňová práca môže prísť nazmar raz dva detskou hrou. Preto je dobré deťom vymedziť ich priestor, kde sa môžu bezpečne venovať svojim hrám bez obáv z toho, že vám zničia mrkvu alebo pošliapu okrasné ruže. Vlastné detské ihrisko má mnoho výhod, napríklad že máte deti stále pod dozorom, pritom sú na čerstvom vzduchu a majú dostatok pohybu.

Pri hraní sa tiež učia využívať a rozvíjať fantáziu, byť tímovým hráčom a budovať sociálne väzby. Málokedy sa na ihrisku budú hrať len vaše deti, najskôr totiž prídu aj tie od susedov. Pevná drevená konštrukcia s množstvom preliezačiek sa v detských predstavách mení na pirátsku loď, nepriateľský hrad alebo skalné mosty pri hľadaní pokladu. K tomu nie je potrebné ihrisko, ktoré zaberie celú záhradu, dostačujúcich je niekoľko preliezačiek, ale samozrejme môžete postaviť aj šmýkačku a hojdačky a pre najmenších veľké pieskovisko. Najdôležitejšia pri výbere by však mala vždy byť bezpečnosť a kvalita materiálu. Zostavy s certifikáciou nájdete na www.vladeko.cz v mnohých variantoch a moduloch, ktoré môžete kombinovať medzi sebou a svojim deťom tak postaviť ihrisko podľa svojich predstáv. Okrem základných preliezačiek sú k dispozícii aj rôzne typy hojdačiek a doplnkov alebo lezecká stena. Vysoká odolnosť proti vonkajším vplyvom zaručí, že ihrisko bude možné užívať po celý rok a môžete ho tak dať naozaj aj ako darček pod stromček, drevená konštrukcia totiž odolá dažďu, snehu i mrazu. Už na Štedrý večer tak môžu vaše ratolesti užívať svoje nové ihrisko a vy sa tešiť na jar a záhradkárskej povinnosti a radosti, v ktorých vás nebude nikto rušiť ani ich nikto ničiť.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *