Stavte na originálnu firemnú prezentáciu a kúpte si nábytok z kartónov

Ak hľadáte originálny, lacný a k životnému prostrediu šetrný nábytok, poobzerajte sa po kartónových produktoch. Sú vhodné na jednorazové spoločenské akcie, veľtrhy a predvádzacie akcie alebo výstavy, ale dajú sa nimi vybaviť aj kancelárske priestory. Papierový nábytok sa stáva hitom vďaka nezabudnuteľnému dizajnu, praktickým vlastnostiam a prírodnému, ekologicky šetrnému materiálu. Príjemným bonusom navyše sú veľmi nízke ceny.

Keď sa povie papierový nábytok, mnohí si vybavia legendárny československý patent na výrobu nábytku z papiera zvaný “rollpa”. Jednotlivé zostavy nábytku sa skladali z nosných trubiek rôznej dĺžky a plochých dielov slúžiacich ako dno či bočnice. Objavil sa na začiatku deväťdesiatych rokov a získal mnohé dizajnové ocenenia. Postupne však stratil na atraktivite a bol vytlačený inými trendmi. Nápad vyrábať nábytok z papiera však zostal a znovu ožil v poslednej dobe, keď sa čoraz častejšie môžeme stretnúť s voľnopredajnými edíciami kartónového nábytku, ktorým si kupujúci vybavujú domácnosti alebo ho kupujú do kancelárií. Prednosti sú nesporné: jednoduchý, a pritom neopozeraný dizajn, funkčnosť, šetrnosť a nízke ceny.

 

Nový trend vo vybavovaní interiéru

Výrobcovia klasického nábytku tento druh výrobku zatiaľ ešte neponúkajú, ale je ho možné zohnať napríklad u výrobcu obalových materiálov. Popredný tuzemský výrobca- predajca obalových materiálov Paketo.cz ponúka celú špeciálnu edíciu kartónového nábytku. Vyrába sa z kvalitnej 5- až 7 vrstvovej lepenky. Je pevný, má vysokú nosnosť a pevný vzhľad, pritom je ľahký a ľahko prenosný. Špeciálna konštrukcia zaisťuje papierovým kusom nábytku vysokú a spoľahlivú nosnosť. K výrobe nábytku sa používa stopercentne recyklovaný kartón, ktorý je upravený tak, aby uniesol aj ťažšie veci, ako sú knihy, šanóny alebo riad, ktoré sú bežne odkladané na stolíky.

V ponuke nájdete kartónové regály, promo stolíky, barové stoly, kreslá, konferenčné stolíky, predvádzacie pulty s potlačou a doplnkami k nim vo forme kartónových obrusov alebo napríklad držiakov na kávu a čaj. Hodia sa na všetky typy prezentačných akcií od veľtrhov cez výstavy až po predvádzacie akcie, rovnako ako k vybaveniu kancelárskych priestorov.

Nábytok z kartónu je určený pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú odlíšiť od hlavného prúdu, myslia na udržateľnosť životného prostredia, ale aj pre tých, ktorí chcú vlastniť niečo kreatívne, neobvyklé za veľmi priaznivé ceny. Praktické vlastnosti nábytku ocenia aj tí, ktorí sa často z najrôznejších dôvodov sťahujú. Za kreslo nedáte niekoľko stoviek eur, ale pohodlne sa s útratou vojdete do pár desiatok eur, a keď vám doslúži, nemusíte platiť za zberný dvor a jednoducho ho odnesiete ku kontajneru alebo spálite.

10579_barovy_stul_z_kartonu_c_2

Kartón aj pre milovníkov farieb

Ak vás od obstarania kartónového nábytku odrádza jeho vzhľad v podobne hnedej farby, potom vedzte, že dnes sa dajú kartónovej kusy nábytku aj potlačiť v požadovanej farbe či vzore. K dostaniu sú produkty v prirodzenej farbe kartónu aj rôzne farebne lakované alebo dekorované. Tento prírodný materiál je možné ľahko kombinovať prakticky s čímkoľvek. Jeho hladká textúra ide dobre dohromady s ďalšími prvkami v interiéri z rôznych materiálov, ako je sklo, plast či drevo. Dá sa naň tiež ľahko tapetovať, tlačiť, maľovať alebo lepiť, takže záleží len na fantázii majiteľa, čo za výsledné dielo z kúpeného kartónového nábytku  vznikne.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *