Staráte sa o svoje očné okolie?

Starostlivosti o pleť je prikladaná veľká dôležitosť. Prístup, kedy venujeme svojej pokožke a pleti kvalitnú starostlivosť a maximum svojej pozornosti je zaručene ten správny, avšak, mnohokrát je k starostlivosti o pleť pristupované ako k celku a zabúda sa na jej jednotlivé časti. Venujete dostatok svojej pozornosti napríklad i očnému okoliu? Prehliadať túto časť pleti môže z dlhodobého hľadiska viesť k nežiaducim dôsledkom. Tým sa však dá veľmi ľahko predísť. Pomôžeme vám s tým!

 

Očné okolie patrí medzi najcitlivejšie súčasti našej pokožky

Práve táto partia častokrát ukazuje prvé známky starnutia pokožky a vzniku vrások. Jemná pokožka nachádzajúca sa v očnom okolí nemá toľko olejových žliaz a kolagénu ako zvyšok pokožky na tvári a tele, a teda je omnoho náchylnejšia na suchosť, ochabnutosť, jemné linky a vrásky. Oči sú počas dňa v neustálom aktívnom pohybe. Žmurkáme, môžeme plakať, sme vystavovaný pôsobeniu rôznych vonkajších faktorov, či prejavovaniu emócií. Aktivita našich očí a jemné pohyby pokožky okolo nich môže prispievať k rôznym prejavom na pokožke očného okolia. K rýchlejšiemu starnutiu pokožky okolo očí prispieva i ultrafialové žiarenie, rôzne vonkajšie stresory či náš životný štýl. Dôsledkom sú tak nie len spomínané vrásky a jemné linky, ale i drobné či tmavé kruhy okolo očí, začervenanie či opuchy.

 

Hydratácia je základ

V dôsledku chýbajúcim olejových žliaz v očnom okolí je potrebné neustále a pravidelne dbať na dostatočnú hydratáciu pokožky očného okolia. Táto časť našej tváre je tak ešte náchylnejšia k vysychaniu pokožky a dôsledkom z toho vyplývajúcich. Je preto viac než potrebné venovať očnému okoliu pravidelnú hydratáciu. Či už zvolíte kvalitné pleťové krémy určený na hydratáciu alebo hydratačnú masku, doprajte svojmu očnému okoliu dostatočný prísun vody.

Pri starostlivosti o očné okolie netreba zabúdať ani na kvalitný očný krém, ktorý by mal byť ideálny doplnený o obsah vitamínu c, antioxidantov, ale i prírodných látok s upokojujúcimi účinkami, ktoré majú schopnosť regenerácie a potrebnej hydratácie. Používanie očných krémov by nemalo byť ponechané náhode, ale malo by sa dbať na pravidelnosť ráno i večer.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *