Spálňa, ktorú si zamilujete

Spálňa je miestom relaxu a oddychu. Po dlhom a náročnom dni plnom povinností sa do spálne uchýlime a doprajeme si v nej kvalitný spánok. Aj preto by spálňa mala spĺňať vaše požiadavky z praktického aj estetického hľadiska. Okrem kvalitných kúskov nábytku by vami vybrané kúsky mali spolu vytvárať harmonický dojem, čo sa farieb a materiálov týka. Samozrejme, ako to už býva, dominantou každej spáľne je posteľ. Tá má moc meniť atmosféru v miestnosti. Preto jej pri zariaďovaní venujte zvýšenú pozornosť.

 

Hra vzorov

Posteľ poľahky upúta oko, ak sa rozhodnete pre obliečky a vankúšiky rôznych vzorov. Môžete sa rozhodnúť napríklad pre pásiky alebo kocky rôznych veľkostí. Pri kúpe obliečok a prikrývky ale myslite na to, že by spolu mali farebne ladiť.

 

V jednom tóne

Posteľ zažiari aj v prípade, ak sa rozhodnete pre prikrývky a vankúšiky v jednom tóne.

Môžete skúsiť béžovú alebo bielu farbu, ktoré pôsobia luxusne. Celkový dojem potom podčiarkne vankúš tmavosivej alebo kráľovsky modrej farby, ktorý so zvyškom postele vytvorí farebný kontrast.

 

Vankúše sú jednoznačne na samom vrchu zoznamu

Pokiaľ chcete, aby vaša spálňa žiarila eleganciou, v žiadnom prípade nezabudnite na dekoratívne vankúšiky. Nielenže sa vám na posteli bude pohodlnejšie čítať, no vankúše v rôznych farbách tiež rozžiaria interiér.

 

Niekedy stačí zakryť posteľ dekou

Ak sa rozhodnete pre svetlú posteľnú bielizeň, pouvažujte aj o deke, ktorou periny prikryjete. Svetlá posteľná bielizeň síce prepožičiava spálni čistý vzhľad, no tiež sa jednoducho zašpiní. Navyše, prikrývok, ktoré môžete prehodiť cez posteľ, nájdete dnes v ponukách výrobcov a e-shopoch nespočet. Preto si môžete vybrať rôzne prikrývky, ktoré budete meniť podľa toho, akú máte práve náladu.

 

Podlahová krytina

Aj výber podlahovej krytiny je dôležitý. Podlaha v spálni musí byť príjemná na došľap, aby sa vám po nej bosky chodilo pohodlne. Môžete siahnuť po drevenej podlahe alebo po korkovej podlahe, ktoré sa vyznačujú komfortom a vysokou kvalitou. K posteli si tiež umiestnite kusový koberec, ktorý vám poslúži tiež ako dizajnový doplnok.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *