Reklama na Facebooku – ako to funguje?

Reklama na Facebooku môže byť v rôznych podobách. Sponzorovaný príspevok, využitie reklamy na partnerských stránkach alebo aplikáciách. Na to, aby ste pochopili tomu, ako reklamy na Facebooku fungujú, nezaobídete sa bez troch základných krokov.

Pokiaľ tomu budete venovať nejaký čas a vzdelanie, založenie si reklamy na Facebooku pre vás nebude nič náročné. Prvým základným a najdôležitejším krokom je vytvoriť si na Facebooku stránku, kde budete svoje produkty alebo služby inzerovať.

Následne si založíte Business manager, ktorý slúži na prepojenie so stránkou na Facebooku a posledným krokom je založenie si reklamného účtu, ktorý spárujete so svojou stránkou. Tieto tri kroky sú jednoduché a na internete nájdete množstvo návodov, ktoré vám so založením pomôžu.

 

Aké typy stránok môžete propagovať?

Propagovať je možné externé ale aj interné weby. Externé weby sa nachádzajú mimo Facebooku, ako napríklad firemný web, eshop a web produktu. Medzi interné weby patria firemné stránky a udalosti. Reklama na Facebooku, ktorá odkazuje na iné weby je veľmi efektívna, pretože ľudia dôverujú odporúčaniam svojim priateľom viac, než inzerátom ako takým.

Inzerát býva zobrazený s odkazom na link, s popisom, bannerom a tlačidlom páči sa mi to. Vďaka tomuto tlačidlu dosah reklamy neustále narastá a zobrazí sa tak viacerým užívateľom Facebooku. Totiž každý jeden klik na toto tlačidlo má potenciál rozšíriť dosah inzerátu na stovky až tisícky ďalších profilov.

 

Vyberte si správnu cieľovú skupinu

Ak chcete propagovať akýkoľvek produkt na Facebooku, je potrebné vyhľadať vhodnú cieľovú skupinu. Tá obsahuje vek, pohlavie, záujmy a charakteristiku užívateľov. Napríklad, ak chcete propagovať inzerát pre dámske tričká s potlačou, vyhľadáte najmä ženské pohlavie a v tomto prípade na veku nezáleží.

Aj keď sa môže zdať, že názory, charakteristiku a záľuby používateľov na Facebooku nie je ľahké nájsť, niekedy to je skutočne jednoduché vďaka zdieľaniu ich osobného života. Stačí tomu venovať štipku času a vaše propagovanie reklám na Facebooku sa bude neustále rozrastať a napredovať. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Reklama na Facebooku – ako to funguje?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *