Predstavujeme Vám retinol a arganový olej

Že Vám slovo retinol nič nehovorí? Určite ste už počuli o vitamíne A. Tento úžasný vitamín má mnoho derivátov, ktorým spolu hovoríme retinoidy. Jeden z nich je práve retinol. Retinol aktuálne zažíva v kozmetickom priemysle veľkú slávu a my sa nemôžeme čudovať.

Tento derivát vitamínu A je vynikajúcim bojovníkom proti starnutiu pleti a tvorbe nových vrások. Okrem toho účinne minimalizuje výskyt už vzniknutých jemných vrások. Retinol dokáže pleť jemne exfoliovať, čím prispieva k dosiahnutiu rozjasnenej, obnovenej a hebkej pleti. Napomáha regulovať tvorbu kožného mazu, predchádza upchávaniu pórov, a práve preto sa skvele hodí aj na mastnú, zmiešanú alebo aknóznu pleť.

 

Používanie retinolu

Jeho používanie vedie k regulácii tvorby neestetických čiernych bodiek a vyrážok. Retinol si dokáže poradiť aj s tmavými škvrnami spôsobenými slnečným žiarením, jazvami po akné, hyper pigmentáciou a celkovým zjednotením tónu pleti. Stojí za vyskúšanie, že? Ak sa rozhodnete siahnuť po prípravku, ktorý obsahuje retinol, mali by ste vedieť, že by sa nemal kombinovať s niektorými látkami.

 

Nekombinujte ho s a alfa a beta hydroxykyselinami (AHA a BHA)

Nebojte sa slova “kyselina”, hydroxykyseliny sú výbornými pomocníkmi v pleťovej starostlivosti. Hydroxykyseliny sú organické kyseliny, ktoré sa môžu nachádzať v prírodných zdrojoch ako je ovocie, alebo môžu byť vyrobené synteticky. Bežne ich nájdeme v prípravkoch pleťovej starostlivosti. Alfa (AHA) a beta (BHA) hydroxykyseliny majú na pleť výborné účinky. Rozdiel medzi alfa a beta hydroxykyselinami je v tom, že AHA sú rozpustné vo vode, zatiaľčo BHA sú rozpustné v tukoch.

V kozmetických prípravkoch môžeme nájsť rôzne typy týchto kyselín:

 

Retinol si nerozumie ani s vitamínom C

Dáte si aj Vy každé ráno jedno Céčko pre podporu imunity? Vitamín C je výborný antioxidant, ktorý má na pleť výborné účinky. Chráni pred poškodením voľnými radikálmi, upravuje tonus pleti, rozjasňuje ju a podporuje produkciu kolagénu. Preto sa výborne hodí pre zrelú pleť, ktorá vekom stráca schopnosť prirodzene produkovať kolagén. Avšak, kombináciou vitamínu C s retinolom o tieto úžasné účinky môžete ľahko prísť. Kľúčovým faktorom v tomto prípade je rozdielna hladina pH týchto látok, ktorá je zodpovedná za to, že tieto látky navzájom neutralizujú svoje účinky. Čo je výsledkom?

Pravdepodobne na svoju pleť aplikujete dve úžasné zložky, no tie nie sú schopné pleti pomôcť a správne účinkovať. Rozhodne prípravky s ich obsahom nevyhadzujte do koša! Stačí, ak ich používanie oddelíte a použijete ich samostatne. Retinol napomáha tvorbe kolagénu a výborne regeneruje pleť, preto si jeho aplikáciu odložte na večer. Vitamín C si výborne rozumie s fotoprotektívnymi prípravkami a posilňuje ich ochranné vlastnosti, a tak na jeho aplikáciu nezabudnite vymedziť priestor v rámci ranného pleťového rituálu.

 

HĹBKOVA VÝŽIVA A VYHLADENIE

Intenzívna kúra na noc proti vráskam a známkam starnutia.

Doprajte svojej pleti infúziu aktívnych látok vo forme drahocenného arganového oleja! Arganový olej s vynikajúcou absorpciou, obohatený o multifunkčné zložky s výnimočnými omladzujúcimi vlastnosťami. Je intenzívnou kúrou na noc proti vráskam a viditeľným známkam starnutia pokožky.

Obsahuje mimoriadne účinnú kombináciu vzácneho ARGANOVÉHO OLEJA a PRO-RETINOLU. Prispieva k výraznému zlepšeniu kvality zrelej pokožky, k jej regenerácii a obnove.

Efekt: Viditeľne mladšia pleť – hydratovaná, vyživená a spevnená. Ľahká formula zanecháva pleť saténovo jemnú, okamžite redukuje pocit suchosti a nepohodlia bez zaťaženia.

 

PLEŤOVÝ OLEJ S VÝNIMOČNÝMI OMLADZUJÚCIMI VLASTNOSŤAMI

Arganový olej obohatený o vysoko účinné zložky s omladzujúcim efektom, ktoré sú využívané pri ošetreniach v kozmetických salónoch.

 

POZITÍVA PLEŤOVÝCH OLEJOV

Aktívne zložky v olejoch sú prítomné v oveľa vyšších koncentráciách – sú intenzívnou infúziou účinných látok do pokožky. Kvalitné oleje hĺbkovo vyživujú, zlepšujú pružnosť a tón pleti. Dôležité je však vedieť aj to, že hydratácia nemôže do pleti prichádzať iba prostredníctvom olejov – dôležitú úlohu zohrávajú pleťové krémy. Kombináciou olejov a krémov je možné dosiahnuť fantastické výsledky.

 

TYP PLETI: Zrelá pokožka vyžadujúca omladenie, intenzívnu regeneráciu a výživu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Predstavujeme Vám retinol a arganový olej, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *