Pôžičky s najnižším úrokom: PREHĽAD 2015

Prekážky nás v živote čakajú na každom rohu. Dnes sme navyše častokrát konfrontovaní s neočakávanými finančnými problémami. Áno, môžeme ich vyriešiť prostredníctvom finančnej rezervy, ale buďme realisti – koľko slovenských domácností ju vlastne má? Snáď ani polovica. Riešením tak často býva bezúčelová pôžička, ktorá však nemusí byť vždy poskytovaná s prijateľným úrokom. Neplaťte zbytočne viac, než by ste mali a pozrime sa spoločne na pôžičky s najnižším úrokom.

 

Prečo práve bezúčelové pôžičky?

Pretože banke nemusíte dokladovať účel využitia finančných prostriedkov. Niekedy sa označujú aj ako úvery na čokoľvek alebo pôžičky do 24 hodín, pričom banky ani nebankovky neskúmajú, na čo poskytnuté peniaze použijete. Pokojne tak môžete nielen kúpiť nové auto, nábytok, ale aj vyplatiť svoje súčasné dlhy.

Druhým dôvodom je, že väčšina finančných inštitúcii pri nízkych bezúčelových úverov nevyžaduje ručenie majetkom alebo spoludlžníka. Pri bezúčelových spotrebných úveroch býva spravidla vyšší úrok ako pri tých účelových. Avšak vďaka obrovskej konkurencii na malom slovenskom finančnom trhu vzniká množstvo zaujímavých akciových ponúk. Ako ale zistiť, kto v súčasnosti ponúka pôžičku s najnižšou úrokovou sadzbou?

 

Používajte porovnávače pôžičiek

Hoci vám nižšie prinášame prehľad konkrétnych pôžičiek s najnižším úrokom, tak už o niekoľko dní nemusia byť hodnoty úrokov úplne aktuálne. Preto odporúčame aj naďalej porovnávať a nespoliehať sa len na údaje z jedinej webovej stránky.

Porovnanie pôžičiek a ich úrokov by malo byť akýmsi základom. Prečo? Môžete ušetriť niekoľko stoviek eur len vďaka tomu, že vzájomným porovnávaním zistíte, ktorá pôžička je pre vaše potreby najvhodnejšia. Kedysi ste kvôli tomu museli ísť na každú pobočku banky zvlášť a nechať si zostaviť modelový príklad, no dnes už stačí kliknúť na stránku banky a zistiť si úrok, podmienky získania a parametre tam.

Ani to však nemusí byť výhrou, najmä v prípade, že finančná inštitúcia nemá veľmi prehľadnú webovú stránku. Aj to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo vznikli porovnávače pôžičiek, na ktorých nájdete aktuálne informácie o jednotlivých úverových ponukách. Typickým príkladom je magazín o pôžičkách Pôžička.sr, na ktorom sú pravidelne porovnávané jednotlivé úvery, hypotéky, ale nájdete aj zaujímavosti zo sveta financií, ktoré vám dokážu pomôcť lepšie sa rozhodnúť. Nedávno sme vám tiež priniesli zaujímavý článok s 3 tipmi pre správny výber pôžičky.

 

Pôžičky s najnižšou úrokovou sadzbou

Keď sme sa už oboznámili s bezúčelovými pôžičkami a tým, kde ich najlepšie medzi sebou porovnávať, tak sa už pozrime aj na konkrétne pôžičky s najnižším úrokom. Bližšie si v krátkosti predstavíme 5 úverov na čokoľvek, no v tabuľke pod článkom nájdete aj ďalšie informácie o úrokoch.

 

  1. PRESTO Úver od UniCredit Bank

2

UniCredit Bank prišla v posledných týždňoch s veľmi zaujímavým PRESTO bezúčelovým úverom, ktorý možno využiť bezúčelovo, ale zároveň aj na refinancovanie súčasných nevýhodných pôžičiek. Fixná úroková sadzba sa počas celej doby splácania pohybuje na úrovni už od 4,90 % p.a., čo vynieslo PRESTO úver na samotný vrchol rebríčka pôžičiek s najnižším úrokom. Požičať si môžete 650 € – 25 000 € na obdobie 12 – 84 mesiacov. Pri vybavovaní pôžičky vás poteší aj skutočnosť, že UniCredit konečne zrušila poplatok za poskytnutie úveru.

 

  1. Bezúčelový spotrebný úver od ČSOB

 3

Spotrebný úver od Česko slovenskej obchodnej banky sa dá rovnako použiť bezúčelovo alebo na splatenie už existujúcich úverov. Banka sľubuje úrok už od 5,50 % p.a. v prípade, že budete aktívne využívať účet a splníte nasledujúce podmienky:

  • mesačný príjem na účet aspoň 400 €
  • 3 pravidelné SEPA príkazy (trvalý príkaz alebo inkaso)
  • 5 platieb mesačne kreditnou alebo debetnou kartou

Požičať si môžete 600 € – 25 000 € s tým, že splatnosť je nastaviteľná od 1 do 9 rokov. Presnejšie údaje o výške výslednej úrokovej sadzby môžete zistiť prostredníctvom ČSOB online kalkulačky, ktorá vám pomôže jednoducho vyrátať aj to, aká bude vaša mesačná splátka.

 

  1. mojaPôžička od Sberbank

 4

Tretie miesto v našom prehľade pôžičiek s najnižším úrokom si vyslúžila mojaPôžička od Sberbank, ktorá je poskytovaná s úrokom 7,49 % p.a. Ďalšie dôležité parametre sú veľmi podobné dvom vyššie uvedeným pôžičkám, keďže jej výška je od 1 000 € až do maximálnej výšky 25 000 € na obdobie 12 – 108 mesiacov.

Hodnotenie a podrobná recenzia pôžičky od Sberbank vám samozrejme napovie podstatne viac o podmienkach získania, výhodách i ďalších možnostiach financovania. My ešte zdôrazníme zaujímavú ponuku – v prípade podania online žiadosti o úver vám Sberbank dá darček v podobe 200 € a navyše, keď splníte všetky podmienky akcie, tak ďalších 50 € úplne zadarmo!

 

 

  1. Dobrá pôžička od Poštovej banky

 5

Ďalším finančným produktom, ktorý si stručne predstavíme je Dobrá pôžička na čokoľvek s úrokom od 7,90 % p.a. Poštová banka ju v niektorých prípadoch schvaľuje len na základe predloženia občianskeho preukazu, pričom požiadať o ňu môžete na pobočke banky, na vybraných poštách a tiež najnovšie aj prostredníctvom jednoduchej online žiadosti, v ktorej stačí uviesť základné informácie a kontaktné údaje.

Aby sme nezabudli na základné parametre, tak požiadať môžete už od 300 € až do výšky 30 000 €. V porovnaní so spotrebnými úvermi vyššie sa tak maximálna hodnota navýšila až o 5 000 €. A to je už dosť aj na rozsiahlejšiu rekonštrukciu, kvalitné výkonné auto alebo financovanie vlastného podnikania.

  1. Cetelem pôžička na čokoľvek

 6

Do nášho zoznamu sa na záver prekvapivo dostala aj pôžička od nebankovej spoločnosti Cetelem. Vlastne aby sme jej nekrivdili, tak musíme povedať, že táto nebankovka dlhodobo patrí medzi to najlepšie čo na Slovensku máme. S úrokom od 9,90 % p.a. jej pôžička výrazne predbehla nielen konkurenciu z radov nebankoviek, ale dokonca aj niektoré slovenské banky.

Čo sa týka konkrétnych čísel, tak žiadateľ môže získať 2 000 – 25 000 € na obdobie 6 – 120 mesiacov. Za malý mínus Cetelem pôžičky možno považovať minimálnu hranicu, ktorá mohla byť o niečo nižšia, veď občas človek potrebuje len niekoľko stoviek euro. Naopak, obávať sa nemusíte žiadnych poplatkov za poskytnutie, vedenie alebo predčasné splatenie úveru.

Prehľad – pôžičky s najnižším úrokom:

  Výška pôžičky Splatnosť v mesiacoch Úroková sadzba od
UniCredit Bank

PRESTO úver

650 € – 25 000 € 12 – 84 4,90 % p.a.
ČSOB

Spotrebný úver

600 € – 25 000 € 12 – 108 5,50 % p.a.
Sberbank

mojaPôžička

1 000 € – 25 000 € 12 – 108 7,49 % p.a.
Poštová banka

Dobrá pôžička

300 € – 30 000 € 12 – 108 7,90 % p.a.
Cetelem

Pôžička na čokoľvek

2 000 € – 25 000 € 6 – 120 9,90 % p.a.
Tatra Banka

Bezúčelový úver so zrýchleným splácaním

500 € – 25 000 € 12 – 108 9,90 % p.a.
VÚB

Pôžička na čokoľvek

490 € – 25 000 € 13 – 108 11,90 % p.a.
Home Credit

Pôžička Home Credit

400 € – 6 000 € 12 – 84 14,80 % p.a.

Zdroj: oficiálne webstránky finančných inštitúcii, dňa 15.11.2015

 

Dôležité rady na záver

Úroková sadzba je samozrejme veľmi dôležitá, no určite sa nerozhodujte len na základe jej výšky. Musíte zohľadniť aj ďalšie iné faktory, ktoré sú s pôžičkami spojené. Po prečítaní článku o tom na čo sa pri pôžičke zamerať zistíte, že to nie je len o percentách.

V úvode tohto prehľadu sme schválne spomenuli aj dôležitosť porovnávania. Ľudia sú totiž zvyknutí automaticky podať žiadosť o úver v tej banke, v ktorej majú vedený aj svoj osobný účet. V niektorých prípadoch to môže byť pekne drahá chyba. Zorientujte sa v pôžičkovom trhu. Vy budete tí, ktorí svoj úver budú splácať. Je len na vás, koľko v konečnom dôsledku na úvere preplatíte.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Pôžičky s najnižším úrokom: PREHĽAD 2015, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *