Pomôžte opraviť planétu

Naša planéta je živý organizmus, no my, ľudia, sme počas svojej existencie urobili množstvo chýb, ktoré je treba napraviť. Nie je to také ľahké, ako vziať rozbitý kvetináč a zlepiť ho. Napriek tomu je dôležité sa do „opravy“ planéty pustiť. Pomôcť môže každý. Hoci len tým, že starú rozbitú vec nevyhodí, ale opraví ju. Sekundové lepidlá Loctite spustili tento rok veľkú kampaň. Hlavnou myšlienkou je veci recyklovať, nevyhadzovať ich a navrátiť ich späť do života.

Počas svojej existencie ľudstvo dokázalo neuveriteľné veci. Staviame obrovské mestá, plavíme sa po moriach, dokážeme lietať do vesmíru, komunikujeme naprieč kontinentmi. Na druhej strane práve pôsobením ľudskej činnosti vymrelo od roku 1600 až 486 živočíšnych a asi 600 rastlinných druhov. Len v roku 2020 podľa zoznamu IUCN vyhynulo 31 živočíšnych a rastlinných druhov. Ďalších 35 500 je v červenom zozname IUCN (International Union for Conservation of Nature). Za tým všetkým stojíme my, ľudia. Aby sa budúce generácie mohli prechádzať po lese, tešiť sa z vône rozkvitnutej lúky, brodiť sa horskou bystrinou alebo plávať v mori, musíme niečo urobiť. Je najvyšší čas. Pomôžme opraviť planétu.

 

Každý z nás môže pomôcť

Aj malá vec môže byť pre planétu dôležitá. Každý z nás môže pomáhať. To si uvedomila aj značka sekundových lepidiel  Loctite od spoločnosti Henkel a prišla s jednoduchou myšlienkou. Takmer každá rozbitá vec môže naďalej slúžiť, stačí ju len opraviť. Prečo vyhadzovať obľúbený kvetináč, starú tašku či hrnček s odlomeným uškom, keď stačí zopár kvapiek lepidla.

Preto v máji tohto roku odštartovala kampaň súťažou. Každý, kto opravil konkrétnu vec sekundovým lepidlom Loctite, sa mohol zúčastniť. Stačilo opravenú vec odfotiť a fotografiu nahrať na www.pouzivajloctite.sk. Každá fotografia s opravenou vecou pomohla hneď dvakrát. Okrem toho, že opravená vec mohla ďalej slúžiť, sľúbila značka Loctite za každú fotografiu s opravenou vecou zasadiť jeden strom. Do súťaže sa v Českej a Slovenskej republike prihlásilo takmer 200 fotografií (198). To je pekné číslo. Loctite sa ale rozhodol pomôcť ešte viac a tým znásobiť a podporiť toto úsilie. Spolu bolo vysadených až 500 stromov.

 

Ďakujeme

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akcie zúčastnili a ktorí si tiež predsavzali pomôcť našej planéte. Veď toto je len začiatok. Opravovať veci môže ktokoľvek z nás. Stačí mať len trochu lepidla a chcieť. Nevyhadzujme rozbité veci, recyklujme ich,  vráťme im život. Mnohé z nich si to zaslúžia a budúcnosť našej planéty nám za to stojí.

www.loctite-superbond.sk, www.pouzivajloctite.sk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *